KreuStil Jetese

“Riparime të cuditëshme”: Mesazhi i fundit i stjuardesës që vdiq në avionin e rrëzuar të Yevgeni Prigozhin!

“Riparime të cuditëshme”: Mesazhi i fundit i

Stjuardesa në bordin e aeroplanit që u rrëzua të mërkurën ku mbeti i vrarë kreu i Wagnerit, Yevgeny Prigozhin kishte folur me familjen e saj para nisjes. Kristina Raspopova, 39-vjeçe i kishte treguar te afermve per disa vonesa të pashpjegueshme dhe se avioni ishte duke “u riparuar” para nisjes.

Raspopova, Prigozhin dhe tetë persona të tjerë u shpallën të vdekur pas rrëzimit të aeroplanit privat në rajonin Tver të Rusisë.

Ajo kishte publikuar madje edhe një foto duke pritur në kafenenë e aeroportit, sipas telegrafit, që thuhet të jetë edhe fotografia e fundit që kishte postuar.

“Na tha se ishte në Moskë, do të udhëtonte jashtë, sot ose nesër”, u shpreh një i aferm i saj.

Vonesat sipas familjareve kishin ndodhur me ditë të tëra. “Po prisnin urdhrin që avioni të nisej”, rrefejne ata.

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF