KreuStil Jetese

Dy biznesmene shqiptare rrezikojnë të paditen nga Rihanna!

Dy biznesmene shqiptare rrezikojnë të paditen nga Rihanna!

Dy mikeshat nga Kosova, Rita dhe Florjana, të cilat jetojnë në Zvicër, kanë hapur një biznes të ri. Por emri qe zgjodhen per brand-in e tyre, eshte kthyer ne nje problem jo te vogel.

Arsyeja eshte se vajzat vendosen ta quajne kete brand ne industrine e modes “Riana”, sepse eshte bashkim i dy emrave të tyre, Rita dhe Florjana.

Pikërisht ky emër ka shqetësuar këngëtaren me famë botërore, Rihanna, që ka dërguar ekipin e avokatëve të saj për të marrë në dorë situatën. Emri i brand-it “Riana” do të lidhej nga njerëzit me Rihanna-n, ndaj ata pretendonin se suksesi i dy vajzave do të ishte në kurriz të këngëtares.

Ndaj avokatët i kërcënuan Ritën dhe Florjanën se do t’i ngrinin padi, nëse nuk ia ndryshonin emrin biznesit të tyre. Për këtë arsye, shqiptaret u dorezuan, sipas disa mediave zvicerane, dhe ndryshuan pozicionin e germave te emrit, duke e quajtur tashme firmën e re “Anari”.

“Ne jemi një kompani e re dhe thjesht donim të fillonim me shkronjat e para të emrave tonë. Biznesin e regjistruam në Zyrich dhe emri i Rihannës nuk asocionte asgjë me punën tonë. Ishte fundi i botës për ne kur avokatët e Rihannës na kërcënuan. Rihanna është shumë e madhe dhe ne nuk e kemi në plan të futemi në procese gjyqësore me të. Ne kemi tani një emër tjetër,” rrefyen vajzat per shtypin vendas.

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF