KreuStil Jetese

Piu metadonin që përdorte daja, ndërron jetë vajza 18-muajshe!

Piu metadonin që përdorte daja, ndërron jetë vajza

Foshnja 18-muajshe nga Delvina që konsumoi gabimisht metadonin e dajës së saj ka ndërruar jetë, pas 4 ditësh që ndodhej në gjendje të rëndë.

E mitura ndërroi në orët e para të mëngjesit të kësaj të enjte në QSUT, aty ku ndodhej që prej ditës së diel, pasi u soll me urgjencë nga familjarët.

Prindërit shprehën dyshime se fëmija kishte konsumuar gabimisht metadonin e lënë mbi një tavolinë nga daja i saj, i cili ishte përdorues i lëndëve narkotike.

Vajza e mitur ishte fëmija i një shtetasi italian dhe nënën e kishte nga Delvina.

Tags:

Home bordo

Bordo
Gusht - No.61

SHKARKO VERSIONIN PDF