KreuStil Jetese

“Nuk ia uroj këtë asnjë nëne”, Priscilla Presley flet e pikëlluar për vajzën Lisa Marie!

“Nuk ia uroj këtë asnjë nëne”, Priscilla Presley

Priscilla Presley vazhdon të jetë e pikëlluar nga humbja e vajzës së saj, Lisa Marie Presley. Në një intervistë të dhënë së fundmi për “The Hollywood Reporter”, ish-bashkëshortja e Elvis Presley-t ka folur për gjendjen e saj emocionale. Duke shprehur pikëllimin e madh, Priscilla u shpreh: “E dija se diçka nuk ishte në rregull… Ende nuk mund ta besoj. Nuk ia uroj këtë asnjë nëne”.

Priscilla tregoi momentin tronditës kur ish-bashkëshorti i Lisa Marie, Danny Keough, i dha lajmin shkatërrues. Pavarësisht përpjekjeve të menjëhershme të Priscilla për të arritur te vajza e saj në kohë, kur ajo mbërriti Lisa Marie kishte ndërruar jetë. “Hipa menjëherë në makinë, por ajo kishte ndërruar jetë”, tha Priscilla.

Vetëm disa ditë para largimit të parakohshëm të Lisa Marie, dyshja nënë-bijë ndanë një moment të veçantë së bashku. Priscilla kujtoi festimet në Chateau Marmont pas çmimit Golden Globe të Austin Butler për filmin “Elvisit”.

Priscilla tregoi: “Ishte argëtuese, një kujtim argëtues”. “U pengova pak sepse kisha veshur këto taka të larta dhe ajo filloi të qeshte shumë”,  vazhdoi aktorja 78-vjeçare. “Fillova të qesh. Nuk kishim pirë akoma dhe ajo më tha, ‘O Zot, mami, nuk mund të pish më as një pije’”.

Sidoqoftë, mbrëmja e tyre e gëzueshme u ndërpre pasi Lisa Marie filloi të përjetonte siklet dhe ato u larguan. “Mami, stomaku po më dhemb shumë”, kujtoi ajo se i kishte thënë e bija.

Lisa Marie Presley, 54 vjeçe, ndërroi jetë në janar, duke iu bashkuar djalit të saj Benjamin Keough, i cili vdiq tragjikisht nga vetëvrasja në moshën 27-vjeçare në korrik 2020.

Rrethanat rreth vdekjes së Lisa Marie u zbuluan në korrik, ku thuhej se ikja e saj e parakohshme erdhi si pasojë e ngushtimit të zorrëve.

Në gusht, Riley Keough, mbesa më e madh e Elvisit, u emërua zyrtarisht administratore e vetme e pasurisë së nënës së saj të ndjerë. Riley, e cila tani është 34 vjeçe, mbikëqyr jo vetëm pasurinë e nënës së saj, por edhe Graceland, ish-pasuria e Elvisit.

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF