KreuStil Jetese

The Weeknd shet apartamentin e tij në Los Angeles; shumë më pak se çmimi i vendosur!

The Weeknd shet apartamentin e tij në Los Angeles; shumë më pak

The Weeknd, pas gati 2 vitesh, më në fund arriti të shesë apartamentin e tij në lagjen WestWood të Los Anxhelosit.

I ndodhur në katin e 18-të të ndërtesës prestigjioze Beverly West, apartamenti në madhësinë e rezidencës u shit për 18 milionë dollarë, shumë më poshtë çmimit fillestar të kërkuar të këngëtarit prej 22,5 milionë dollarësh.

Çmimi i shitjes është saktësisht 3 milionë dollarë më pak se sa pagoi The Weeknd katër vjet më parë. Pika kryesore e apartamentit është padyshim pamja 360 gradë, e cila përfshin pamje panoramike të qendrës së Los Anxhelosit, Oqeanit Paqësor dhe maleve Santa Monica.

Ka katër dhoma gjumi dhe tetë banja, të gjitha me tavane të larta, ndriçim të projektuar dhe veshje me dërrasa arre. Dhoma kryesore e gjumit është e bollshme, ka një gardërobë të stilit të showroom-it, një banjë të madhe me një dhomë me avull dhe vaskë, dhe një ballkon privat.

Apartamenti përfshin edhe një palestër me mure të pasqyruara, një dhomë që përfshin një sallë pritjeje dhe një bar, dhe një kuzhinë italiane të dizajnuar me porosi të pajisur me pajisjet më të mira.

Godina e Beverly West u ndërtua në vitet 2010 dhe përbëhet nga 35 apartamente luksoze, duke përfshirë parkimin, portier 24/7, roje sigurie, një pishinë dhe një helikopter në çati. Asnjë nga këto nuk është e lirë pasi këto shërbime kushtojnë 8 000 dollarë në muaj.

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF