27.5 C
Tirana
E enjte, 21 Shtator, 2023
spot_imgspot_img

Pique dhe Clara Chia, me pushime afër Shqipërisë!

Gerard Pique dhe Clara Chia kanë zgjedhur Dubronikun në Kroaci për një palë pushiem të qeta. Mediat spanjolle raportojnë se së bashku me ta është dhe familja e Piques, prindërit dhe vëllai i ish-futbollistit, Marco dhe gruaja e tij Maria. Gazeta “Lecturas” shkruan:Këto pushime janë vendimtare për ta, sepse ata janë përballur me sfida të shumta kohët e fundit, duke përfshirë konfliktet publike me ish-partneren e Pique-s, Shakirën. Një arratisje paqësore në Kroaci u dha atyre një pushim shumë të nevojshëm”.

Kur gjërat janë komplikuar dhe marrëdhënia e tij me ish-in e tij, Shakira, po kalon një nga momentet më të vështira -sidomos për shkak të problemeve me kujdestarinë e fëmijëve të tyre-, Gerard Pique vendosi të shijojë disa ditë pushimi larg cdo shqetësimi. E këtë e bëri i rrethuar nga familja e tij dhe nga dashuria e re, e cila tashmë është bërë një nga klanit Pique.

Ish-futbollisti u përball me verën e tij më të stuhishme, në të cilën këngët plot nënkuptime të kolumbianes që kanë pushtuar renditjet botërore që prej ndarjes, vazhduan të rezonojnë fuqishëm.

Tensionet mes Piques dhe Shakirës u theksuan qershorin e kaluar, kur Marc, vëllai i futbollisti, u martua me të dashurën e tij María Valls. Sipas marrëveshjes së kujdestarisë që kishte arritur ish-partneri, fëmijët e Shakira-s dhe Piqué-s duhej të ishin ato ditë me nënën e saj, e cila nuk pati ndërmend t`i lëshonte që të shkonin në dasmën e xhaxhait, një festë familjare ku Clara Chía mori pjesë, cka nënkiptoi edhe prezantimin e të dashurës së Piqué në shoqëri. Kjo ishte, ndoshta, një nga arsyet përse fëmijët nuk ishin në dasmë.

easy dinner ideas

te ngjashme

Te fundit