KreuStil Jetese

Pesë hapa për të luftuar (vërtet) celulitin!

Pesë hapa për të luftuar (vërtet) celulitin!

Celuliti shfaqet zakonisht ne kofshe, bark dhe fundshpinë e ndodh për shkak të akumulimit të yndyrës nënlëkurore dhe mbajtjes së ujit. Kombinimi i faktorëve gjenetikë, hormonalë dhe të stilit të jetesës mund të kontribuojë në formimin e tij. Por ka shprese, pasi ushtrimet e rregullta, një dietë e ekuilibruar dhe përdorimi i kremrave të veçantë mund të ndihmojnë në uljen e shfaqjes së celulitit.

Ja pese hapa qe ndihmojne kunder tij:

Aktiviteti i rregullt fizik: Ushtrimet janë një nga mënyrat më efektive për të përmirësuar qarkullimin dhe djegien e yndyrës. Mundohuni të bëni të paktën 30 minuta aktivitet kardio, si ecje, vrapim ose çiklizëm, të paktën 3 herë në javë.

Dieta e ekuilibruar: Një dietë e pasur me fruta, perime, proteina pa yndyrë dhe drithëra mund të ndihmojë në ruajtjen e një peshe të shëndetshme dhe reduktimin e depozitimit të yndyrës. Shmangni ngrënien e ushqimeve të yndyrshme, me sheqer dhe të përpunuara.

Masazhet me vajra esencialë ose kremra specifikë: masazhet mund të ndihmojnë në përmirësimin e qarkullimit dhe reduktimin e akumulimit të lëngjeve në inde, duke përmirësuar pamjen e celulitit.

Ndryshoni zakonet tuaja: Shmangia e duhanit, pirja e tepërt dhe kalimi i tepërt i kohës ulur mund të ndihmojë në uljen e celulitit.

Plotësoni rutinën tuaj me suplemente: Disa suplemente, të tilla si ekstraktet e bishtit të kalit, vitamina C dhe vitamina E, mund të ndihmojnë në përmirësimin e pamjes së celulitit.

Tags:

Home bordo

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF