KreuStil Jetese

Bën ëndrrën realitet! Monica Bellucci ble vilën luksoze në Paros të Greqisë!

Bën ëndrrën realitet! Monica Bellucci ble vilën luksoze

Monica Bellucci ka treguar edhe një herë dashurinë e saj për Paros. Ylli italian viziton shpesh ishullin cikladik dhe tashmë duket se ajo do ta vizitojë më rregullisht Greqinë. Të paktën këtë “dëshmon” lëvizja e saj për të blerë një shtëpi në Paros.

Ajo po vizitonte një mikun e saj, astrologun e njohur grek, siç raporton “Happy Day”, dhe tani ka vendosur të blejë shtëpinë e saj. Ndërkohë, Monica Bellucci dhe Tim Burton kanë gjetur më në fund dashurinë pas më shumë se 10 vitesh miqësi dhe po shijojnë kohët më të mira.

Aktorja dhe regjisori duket se janë perfekt për njëri-tjetrin, siç ka konfirmuar edhe në një intervistë të fundit për revistën Harper’s Bazaar, ku ka folur për tema të ndryshme, si për famën, marrëdhënien me Tim Burton dhe përkushtimin dhe admirimin e saj për të.

Qershorin e kaluar, Monica Bellucci zyrtarizoi publikisht fejesën e saj me regjisorin Tim Burton. Ishte lidhja e parë e njohur e aktores, pas 14 vitesh martesë me Vincent Cassel, me të cilin kishte dy fëmijë: Dela, 18 dhe Léoni, 13.

“Le të themi se gjeta te Tim një shpirt të mrekullueshëm, një shpirt spektakolar, dikë që ai ka një botë ëndrrash”, tha Bellucci. “Ai është i mrekullueshëm”.

Dhe në një intervistë të mëparshme në qershor me “Elle”, ajo foli plot admirim për partnerin e saj.“Çfarë mund të them… Është nga ato takimet që ndodhin rrallë në jetë… Unë e dua Timin. Dhe kam respekt të madh për Tim Burton”.

Tim Burton dhe Monica Bellucci u njohën më shumë se 15 vjet më parë në Festivalin e Filmit në Kanë, por filluan të takoheshin vetëm tetorin e kaluar ndërsa ndiqnin një festival filmi në Lyon.

Tags:

Home bordo

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF