KreuStil Jetese

MTV VMA 2023: Lista e plotë të fituesve!

MTV VMA 2023: Lista e plotë të fituesve!

Taylor Swift udhëhoqi me gjithsej 8 nominime çmimet MTV Video Music Awards 2023, duke përfshirë “Artisten e vitit”, “Videon e vitit” dhe “Këngën e vitit” për këngën e saj “Anti-Hero”, ku fitoi në të gjitha kategoritë.

Ndërkohë Beyoncé, Doja, Karol G, Minaj dhe Shakira iu bashkuan Swift-it si të nominuara për “Artistin e vitit”, duke shënuar herën e parë që nga prezantimi i kategorisë në vitin 2017 që të gjithë të nominuarit për “Artistët e vitit” janë femra. 

LISTA E PLOTË E NOMINUARVE, BASHKË ME FITUESIT:

VIDEOJA E VITIT

Doja Cat – “Attention”

Miley Cyrus – “Flowers”

Nicki Minaj – “Super Freaky Girl”

Olivia Rodrigo – “vampire”

Sam Smith, Kim Petras – “Unholy”

SZA – “Kill Bill”

Taylor Swift – “Anti-Hero” *FITUESE

ARTISTI I VITIT

Beyoncé

Doja Cat

Karol G

Nicki Minaj

Shakira

Taylor Swift

KËNGA E VITIT

Miley Cyrus – “Flowers”

Olivia Rodrigo – “vampire”

Rema & Selena Gomez – “Calm Down”

Sam Smith, Kim Petras – “Unholy”

Steve Lacy – “Bad Habit”

SZA – “Kill Bill”

Taylor Swift – “Anti-Hero” *FITUESE

ARTISTI I RI MË I MIRË

GloRilla

Ice Spice *FITUESE

Kaliii

Peso Pluma

PinkPantheress

Reneé Rapp

PERFORMANCA E VITIT

August 2022: Saucy Santana – “Booty”

September 2022: Stephen Sanchez – “Until I Found You”

October 2022: JVKE – “golden hour”

November 2022: Flo Milli – “Conceited”

December 2022: Reneé Rapp – “Colorado”

January 2023: Sam Ryder – “All The Way Over”

February 2023: Armani White – “GOATED”

March 2023: Fletcher – “Becky’s So Hot”

April 2023: Tomorrow X Together – “Sugar Rush Ride” *FITUESE

May 2023: Ice Spice – “Princess Diana”

June 2023: FLO – “Losing You”

July 2023: Lauren Spencer Smith – “That Part”

BASHKËPUNIMI MË I MIRË

David Guetta & Bebe Rexha – “I’m Good (Blue)”

Post Malone, Doja Cat – “I Like You (A Happier Song)”

Diddy ft. Bryson Tiller, Ashanti, Yung Miami – “Gotta Move On”

Karol G, Shakira – “TQG” *FITUESE

Metro Boomin with The Weeknd, 21 Savage, and Diddy – “Creepin’ (Remix)”

Rema & Selena Gomez – “Calm Down”

BEST POP

Demi Lovato – “Swine”

Dua Lipa – “Dance The Night (From Barbie The Album)”

Ed Sheeran – “Eyes Closed”

Miley Cyrus – “Flowers”

Olivia Rodrigo – “vampire”

P!NK – “Trustfall”

Taylor Swift – “Anti-Hero” *FITUESE

BEST HIP-HOP

Diddy ft. Bryson Tiller, Ashanti, Yung Miami – “Gotta Move On”

DJ Khaled ft. Drake & Lil Baby – “Staying Alive”

GloRilla & Cardi B – “Tomorrow 2”

Lil Uzi Vert – “Just Wanna Rock”

Lil Wayne ft. Swizz Beatz & DMX – “Kant Nobody”

Metro Boomin ft Future – “Superhero (Heroes and Villains)”

Nicki Minaj – “Super Freaky Girl” *FITUESE

BEST R&B

Alicia Keys ft. Lucky Daye – “Stay”

Chlöe ft. Chris Brown – “How Does It Feel”

Metro Boomin with The Weeknd, 21 Savage, and Diddy – “Creepin’ (Remix)”

SZA – “Shirt” *FITUESE

Toosii – “Favorite Song”

Yung Bleu & Nicki Minaj

BEST ROCK

Foo Fighters – “The Teacher”

Linkin Park – “Lost (Original Version)”

Red Hot Chili Peppers – “Tippa My Tongue”

Måneskin – “The Loneliest” *FITUESE

Metallica – “Lux Æterna”

Muse – “You Make Me Feel Like It’s Halloween”

BEST LATIN

Anitta – “Funk Rave” *FITUESE

Bad Bunny – “Where she goes”

Eslabon Armado, Peso Pluma – “Ella Baila Sola” –

Bad Bunny – “un x100to”

Karol G, Shakira – “TQG”

Rosalía – “Despechá”

Shakira – “Acróstico”

BEST AFROBEATS

Ayra Starr – “Rush”

Burna Boy – “It’s Plenty”

Davido ft. Musa Keys – “Unavailable”

Fireboy DML & Asake – “Bandana”

Libianca – “People”

Rema & Selena Gomez – “Calm Down” *FITUESE

Wizkid ft. Ayra Starr– “2 Sugar”

BEST K-POP

aespa – “Girls”

BLACKPINK – “Pink Venom”

FIFTY FIFTY – “Cupid”

SEVENTEEN – “Super”

Stray Kids – “S-Class” *FITUESE

TOMORROW X TOGETHER – “Sugar Rush Ride”

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF