KreuCelebrity

Ç`po ndodh me Festivalin e Këngës në RTSH? Pas Kejsi Tolës, tërhiqet dhe një këngëtare tjetër e njohur!

Ç`po ndodh me Festivalin e Këngës në RTSH? Pas Kejsi

Pak orë pas publikimit të listës së pjesëmarrëve të “Festivalit të këngës në Rtsh”, Kejsi Tola vendosi papritur të tërhiqet nga gara pa shpjeguar publikisht arsyet e këtij vendimi, që la pas shumë pikëpyetje.

Ç`po ndodh me Festivalin e Këngës në RTSH? Pas Kejsi

E ndërsa ende diskutohej largimi i saj, syri.net thotë se edhe një tjetër këngëtare është tërhequr. Bëhet fjalë për Samanta Karavellën e cila do të konkurronte me këngën “N’Majë”. Nuk dihen as shkaqet e tërheqjes së saj.

Ç`po ndodh me Festivalin e Këngës në RTSH? Pas Kejsi

Drejtori artistik, Bojken Lako, është shprehur se këtë vit procesi i përzgjedhjes ka ardhur me risi.

Ç`po ndodh me Festivalin e Këngës në RTSH? Pas Kejsi

“Këtë vit këngët janë dëgjuar me numra, jo me emra autorësh, kompozitorësh dhe krijuesish që votimi të ishte sa më i drejtë dhe sa më i pandikueshëm.”Lako ka theksuar se rrymat muzikore pjesëmarrëse janë nga më të larmishmet, por pa iu larguar tabanit shqiptar.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF