KreuCelebrity

Demi Moore: 60 vjeçe por ka një fizik të jashtëzakonshëm! Fotot e fundit thjesht WAW!

Demi Moore ka treguar trupin e saj të jashtëzakonshëm, i cili nuk tregon asnjë shenjë që lidhet me moshën 60-vjeçare të aktores. "Duke ndarë disa momente të çmuara nga aventura ime e fundit me @tilliewaltonofficial dhe @nash2o në #TilliesRiverTrip”, shkroi Moore ndër të tjera teksa ndau disa fotografi në rrjetin e saj social Instagram. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Demi Moore (@demimoore)

Moore e filloi karrierën e saj në fillim të viteve 1980, duke u shfaqur në role të vogla në televizion dhe në filma përpara se të bëhej e njohur në mesin e viteve 1980 me rolin e saj në filmin St. Elmo's Fire.

Demi Moore: 60 vjeçe por ka një fizik të

Ajo vazhdoi të luajë në një numër filmash të suksesshëm në vitet 1980 dhe 1990, duke përfshirë Ghost, A Feew Good Men, Decent Proposal dhe Disclosure. Në fund të viteve 1990 dhe në fillim të viteve 2000, Moore u largua nga aktrimi për t'u fokusuar te familja e saj dhe iu kthye aktrimit në mesin e viteve 2000 me role në filmat Bobby dhe Mr. Brooks.

Ajo është shfaqur gjithashtu në një numër shfaqjesh televizive vitet e fundit, duke përfshirë Empire dhe Brave New World. Përveç karrierës së saj të aktrimit, Moore është gjithashtu një producente e suksesshme pasi ajo ka prodhuar një numër filmash dhe shfaqjesh televizive, duke përfshirë filmin Austin Powers: International Man of Mystery dhe shfaqjen televizive If These Walls Could Talk.

Demi Moore: 60 vjeçe por ka një fizik të

Aktorja ka qenë në qendër të vëmendjes edhe për romancat e saj. Ajo është martuar tri herë. Martesa e saj e parë ishte me muzikantin Freddy Moore në vitin 1980 dhe u divorcua në 1985. Në 1987, Moore u martua me aktorin Bruce Willis dhe patën tre vajza së bashku: Rumer, Scout dhe Tallulah përpara se Moore dhe Willis të divorcoheshin në vitin 2000.

Në vitin 2003, Moore filloi të takohej me aktorin Ashton Kutcher, duke u martuar në 2005 dhe duke u divorcuar në 2013.

Moore është takuar gjithashtu me një numër të famshëm të tjerë, duke përfshirë Emilio Estevez, Dëeezil Zappa dhe Oliver Whitcomb.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF