KreuCelebrity

Shiten në ankand fanella dhe pantallonat e Kobe Bryant!

Shiten në ankand fanella dhe pantallonat e Kobe Bryant!


Fanella e fundit dhe pantallonat e shkurtra të Los Angeles Lakers që Kobe Bryant veshi gjatë një ndeshje janë shitur së fundmi në një ankand.

“SCP Auctions” ka mbyllur ofertën për fanellën “24” dhe pantallonat e shkurtra që atleti i ndjerë kishte veshur gjatë ndeshjes së fundit jashtë fushe të karrierës së tij më 11 prill 2016.

Shiten në ankand fanella dhe pantallonat e Kobe Bryant!


Njëzet persona bënë oferta, me minimumin e caktuar në 50 000 dollarë. Uniforma e Bryant vjen me një bonus shtesë që çdo koleksionist i relikeve sportive me siguri do t’i duket magjepsës. “Një veçori e rëndësishme është një qese mikrofoni brenda brezit të përparmë, në mënyrë që Kobe të mund të regjistrohet gjatë lojërave”, thuhet në listën e SCP Auctions.

“Shumica e fanellave të personalizuara për mikrofon e mbajnë këtë qese; Kjo mund të ketë qenë e pakëndshme për Bryant, kështu që ai vendosi ta mbante atë në pantallona të shkurtra”.

Shiten në ankand fanella dhe pantallonat e Kobe Bryant!


Përveç fanellës dhe pantallonave të shkurtra të Black Mamba që u shitën për 366 967 dollarë, këpucët e tenisit Nike “Kobe 11 Elite Low”, të cilat ai i veshi gjithashtu gjatë lojës së tij të fundit, u shitën për 118 230 dollarë. Ndërkohë uniforma e plotë u shit për 485 197 dollarë së bashku.

Të tjera kujtime nga ndeshjet e fundit të legjendës së NBA-së janë shitur më herët gjithashtu me çmime të larta, duke përfshirë një peshqir që ai përdori gjatë lojës së tij të fundit me Lakers në 2016, i cili u shit për 33 077 dollarë nga Iconic Auctions në mars 2020. Bryant u pa duke mbajtur peshqirin në foto dhe video teksa mbante fjalimin e tij të lamtumirës në fund të lojës së tij të 13 prillit 2016 në Los Angeles.

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF