KreuStil Jetese

Lulzim Zeqja: ‘Ja dhurata që më bëri Teatri Metropol’

Aktori i qindra roleve në teatër dhe kinematografi ka zgjedhur një mënyrë shumë të veccantë për të uruar datëlindjen e Teatrit Metropol dhe ideuesve që i dhanë jetë. “Kjo foto është për të falenderuar të gjithë atë staf të mrekullushëm që i dhanë jetë shfaqjes “Romeo dhe Julieta” në sallën ‘Shekspir’ në teatrin e Metropolit. Ishte përurimi i asaj salle magjike. Kicco Londo dhe stafi i tij i palodhur më kanë bërë një dhuratë shumë të bukur. Gezuar ditëlindjen Teatri i Metropolit”, shkruan Zeqja.

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF