KreuBusull

E FUNDIT: 66 vjeçari nga Lushnja humb jetën nga Covid-19!

I shtruar prej disa ditësh në Infektivin e Tiranës një 66 nga Lushnja nuk mundi dot ta fitojë betejën me Koronavirus, dhe fatkeqësisht mëngjesin e sotēm është ndarë nga jeta.


Pacienti vuante gjithashtu nga infusicenka kardiake, edemë pulmonare, dhe insuficencë renale.

66 vjeçari ndodhej në reanimacion prej disa ditësh.
Covid-19 e çoi në dy numrin e viktimave në vend, ndërsa janë të infektuar 55 të tjerë

Tags:

Home Busull

Bordo
Gusht - No.61

SHKARKO VERSIONIN PDF