10.5 C
Tirana
E hënë, 27 Mars, 2023
spot_img

Të gjitha provat që Kimye po divorcohet

Thashethemet për një divorc në pritje të Kim Kardashian West dhe Kayne West, të cilët u martuan pothuajse shtatë vjet më parë në një dasëm luksoze e cila u zhvillua në Itali në 2014, kanë qenë të vërteta për ca kohë tani. Dhe ndërsa deri më tani, dyshja kanë arritur të mbajnë premtimet e tyre, provat në rritje që mbështesin teoritë se martesa e tyre mund të jetë në luhatje shërben vetëm për të ushqyer dyshimet se këtë herë, një divorc në fakt mund të jetë i afërt.

Burime të shumta kanë konfirmuar së fundmi me Page Six se dyshja, të cilët ndajnë fëmijët North, shtatë, Saint, pesë, Chicago, tre dhe Psalm, një, janë “duke i mbajtur gjërat të zbehura por ka marrë fund”. Duke pranuar se kjo nuk është hera e parë që një divorc është në diskutime për çiftin e famshëm, një nga burimet shtoi: “Kjo nuk është hera e parë që ata flasin për një ndarje, por këtë herë është mënyra , mënyrë më serioze. ”

Kardashian West, e cila do të paraqiste një divorc për herë të tretë, thuhet se ka punësuar avokaten e famshme të divorcit, Laura Wasser dhe është “përqendruar vetëm në atë që është më e mira për fëmijët” në këtë kohë. “Eshtë një vendim i vështirë për të dhe ajo po e kupton”, tha një burim i veçantë për E! News.

“Ka arritur në pikën ku ata nuk kanë kaluar kohë së bashku si një çift i martuar prej muajsh,” shtoi personi i brendshëm. “Ata e kanë parë njëri-tjetrin për hir të fëmijëve, por kanë jetuar veç e veç. Kim e di që martesa ka mbaruar. E ka ditur prej kohësh. ” Nëse nuk jeni bindur akoma, shikoni poshtë për të gjitha provat që Kimye po divorcohet.

Burimet e sigurta shpjegojnë se ata duan gjëra të ndryshme

Page Six ka konfirmuar se burime të shumta pretendojnë se “divorci është i pashmangshëm” për çiftin. “Ata janë duke i mbajtur gjërat të zbehura por ka marrë fund”, tha një nga personat e brendshëm, i cili ndau se pas gati shtatë vjet martese, “ky divorc po ndodh sepse Kim është rritur shumë”.

“Ajo e ka marrë seriozisht marrjen e provimit të avokatisë dhe për t’u bërë avokate, është serioze për fushatën e saj të reformës së burgut. Ndërkohë Kanye po flet për kandidimin për president dhe duke thënë gjëra të tjera të çmendura, asaj i ka ardhur në majë të hundës, “shtoi burimi.

Një burim alternativ tha se West nuk është më i kënaqur me stilin e jetës së familjes Kardashian, duke deklaruar se “nuk i duron dot më  … Ai nuk do të ketë të bëjë më me to”. Për Page Six, burimi gjithashtu ndau se West e mendon Keeping Up With the Kardashians, si “të padurueshem”.

Kim Kardashian West raportohet të ketë paguar një avokate divorci

Sipas Page Six, Kim Kardashian West ka punësuar avokaten e divorcit të të famshmëve, Laura Wasser – e njëjta grua që përfaqësonte yllin e KUWTK në divorcin e saj me basketbollistin Kris Humphries. Wasser gjithashtu ka punuar me Angelina Jolie, Britney Spears dhe Johnny Depp.

“Kim ka punësuar Laura Wasser dhe janë në bisedime e siper “, tha një burim. “Kjo nuk është hera e parë që ata flasin për një ndarje, por këtë herë është mënyra, mënyra më serioze”.

“Kim po përpiqet që Kanye t’i kthejë shtëpinë e Calabasas asaj, sepse këtu janë të vendosur dhe rriten fëmijët. Kjo është shtëpia e tyre, ”shtoi burimi. “Ajo zotëron të gjithë tokën dhe pjesët fqinje përreth shtëpisë, por Kanye zotëron shtëpinë aktuale. Ata të dy kanë vënë shumë para për ta rinovuar atë “.

Kanye West nuk i kaloi pushimet me familjen 

Reperi thuhet se nuk u bashkua me familjen e tij për pushime, në vend të kësaj qëndroi në fermën e tij në Wyoming, ndërsa Kim Kardashian West dhe katër fëmijët e çiftit qëndruan në Calabasas, përpara se të bashkoheshin me anëtarët e tjerë të klanit Kardashian-Jenner për një udhëtim ekstravagant skie në Liqenin Tahoe.

“Kim e detyroi Kanye të shkonte në [Wyoming] në mënyrë që ata të mund të bënin jetë të ndara dhe në heshtje t’i zgjidhnin gjërat për t’u ndarë dhe divorcuar. Ka mbaruar ”, tha një burim për Page Six.

Kim Kardashian West është parë pa unazën e saj

Page Six raporton Kim Kardashian West është parë pa unazën e saj të martesës. E! News gjithashtu ka konfirmuar kohët e fundit ylli i realitetit ndau dy imazhe në rrjetin Instagram pa unazën e thënë – e para në 22 dhjetor dhe e dyta në 5 janar. Pas raporteve të një divorci në pritje, Kardashian West që atëherë ka hequr një nga këto imazhe nga llogaria e saj kur ajo u largua në Los Anxhelos më 4 janar, ajo kishte përsëri veshur rrethin e saj të martesës.

Kanye West ka folur më parë për një divorc

Në një seri postimesh të shpërndara në platformë në korrik 2020, reperi i referohej Kris Jenner si “Kris Jong-Un” dhe pretendoi se ajo dhe Kim Kardashian West fluturuan në Wyoming me dy mjekë në mënyrë që ta “mbyllnin” atë. Ai gjithashtu shkruajti: “Unë jam përpjekur të divorcohem që kur Kim u takua me Meek në Warldolf për reformën e burgut”, duke iu referuar një samiti të drejtësisë penale ku morën pjesë Kim dhe reperi Meek Mill në nëntor 2018.

West më vonë kërkoi falje për postimet, pasi gruaja e tij shkruajti në Instagram Stories për të adresuar shqetësimet në lidhje me shëndetin e tij mendor. “Unë do të doja t’i kërkoja falje gruas sime Kim për daljen në publik me diçka që ishte një çështje private. Nuk e kam mbuluar ashtu siç më ka mbuluar ajo. Kimit dua t’i them se e di që të kam lënduar. Te lutem me fal. Faleminderit që gjithnjë ishe aty për mua, ”shkroi ai në Twitter.

Kanye West raportohet të jetë duke lëvizur nga shtëpija e tyre bashkëshortore

Siç raportohet nga Page Six, West ka filluar të zhvendosë gjërat e tij nga shtëpia e Calabasas që ndan me Kardashian West. Duke fluturuar  në Los Angeles, reperi ka marrë një numër sendesh me vete në lëvizjen e tij të ngadaltë, duke përfshirë 500 palë atlete, sipas një burimi. Dhe ndërsa West largoi koleksionin e tij të madh të këpucëve, Kardashian West kaloi disa kohë në Turk dhe Caicos me familjen e saj, duke u distancuar gjatë procesit pasi “ata të dy menduan se do të ishte më pak dramatike pa të dy në shtëpi”, burimi gjithashtu pohoi.

Thuhet se cifti  “nuk flasin më

Sipas një raporti ekskluziv nga E! News, dyshja kanë arritur një fazë ku ata kanë “përfunduar plotësisht dhe nuk flasin më”. Sipas një personi të brendshëm, Kardashian West është “duke u përpjekur të qëndrojë e fortë dhe të vazhdojë jetën e saj”, dhe ndërsa asnjë dokument ligjor nuk është paraqitur ende për një divorc, ndarja e saj me West është “plotësisht zyrtare në mendjen e saj”, dhe se dokumentet është vetëm një formalitet në këtë fazë.

Por ndërsa Kardashian West po ndjek vendimin e saj me kujdes – personi i brendshëm thotë se ajo “është ende duke përpunuar logjistikën e njoftimit të divorcit” – West thuhet se ka ndërmend të bëjë zyrtare ndarjen e tyre sa më shpejt të jetë e mundur. “Kanye gjithashtu ka mbaruar plotësisht me martesën dhe po vazhdon”, tha një burim i dytë për botimin, duke shtuar “atij nuk i intereson cilat janë përparësitë e Kim me mbajtjen e një njoftimi për divorc … Ai do të firmose dokumentat para se ajo të jetë gati nëse duhet. Ai dëshiron divorcin po aq sa Kim ”.

easy dinner ideas

te ngjashme

Te fundit