KreuInterior

Magjia e festave në tryezën tuaj mundësohet nga COIN CASA!

Nëse po planifikoni të organizoni darkën e Krishtlindjes , tavolina duhet të jetë po aq e paharrueshme sa menuja. Pasi të keni vendosur se çfarë do të shërbeni, sigurisht, varet nga pjatat, mbulesa e tavolinës dhe dekorimet e tjera të tryezës së festave. Coin Casa na jep disa ide magjike, kështu që ju jeni të garantuar të gjeni dekorime për tavolinën e Krishtlindjes, ambiente dhe ide dekorimi që do të dëshironi të rikrijoni këtë vit dhe vitin e ardhshëm, dhe… ndoshta do të doni të organizoni më shumë darka?

Unazat festive të pecetave

Zgjedhja e një unaze pecete festive është një mënyrë tjetër për të dekoruar tryezën tuaj. Zgjidhni një dizajn me model ari, si unaza e pecetës që shihet këtu, për t’ia shtuar skemës së ngjyrave të festës.

Gotat e verës me ngjyrë 

Neve na pëlqejnë veçanërisht gotat e verës te kuqe për një darkë familjare ose një tryezë Krishtlindjesh të frymëzuar nga e bardha jeshilja dhe e kuqja.

Dizajni Tartan dhe Gold

E kuqja dhe jeshile janë kombinimi klasik i ngjyrave të Krishtlindjes por mos e nënvlerësoni kombinimin elegant të tartan dhe gold. Ky kombinim elegant i se bardhës me ngjyrën gold krijon një unifikim ngjyrash që e bën tavolinën tuaj të duket moderne dhe e sofistikuar.

E kuqe kudo

Pjatat me ngjyra për ëmbëlsira, dhe manaferrat  e kuqe në miniaturë vendosin humorin e festës. Druri mbetet një nga zgjedhjet më ‘in’ në çdo kohë, kombinuar me detaje të kuqe do të përcjellë atmosferën e Christmas Holiday.

Qiri me aromë

Hazo Noely përmban thurje me grep të punuar me dorë, të punuara nga gratë në kooperativën tonë malagaze. Motivet me gjethe të gjelbra të mëdha bien në sy në punimin e kuqe si pemë të mëdha Krishtlindjesh dhe janë të qëndisura me lurex të kuq.

Qiri me aromë Damassé

Përmban një printim ekrani në ar, vjollcë dhe të kuqe, i cili bazohet në motivet e luleve të pëlhurave të famshme që i ka marrë emrin. Në kontrast me pamjen e tij origjinale njëngjyrëshe, motivet janë të ngjyrosura në të kuqe, vjollcë dhe të zezë, duke kujtuar ngjyrat e mureve në pallatet romake.

Qiri me aromë Filo Oro

Është vendosur në një gotë opaline të verdhë të artë, të mbështjellë me fije qelqi të zi. Dekorimi i qelqit i punuar me dorë e bën çdo qiri një pjesë unike, si dhe një artikull të vërtetë koleksionist.

Filo Viola

Do të vendoset si një zbukurim unik për shtëpinë tuaj. Xhami i tij opaline ngjyrë vjollce është i ndërthurur me filamente xhami të zezë, duke i dhënë këtij qiriri një estetikë shumë bashkëkohore, moderniste. Kjo metodë stërgjyshore e dekorimit të xhamit kërkon shkathtësi artizanale.

Që nga viti 2018, Koleksioni Baobab mbështet Fondacionin BIG kundër Kancerit të Gjirit. Një përqindje e fitimeve nga qirinjtë e grave i dhurohet BIG. Me këtë koleksion, Baobab Collection shpreson të tregojë dashurinë e tij për gratë dhe zotohet të mbështesë një kauzë që prek të gjithë në një mënyrë ose në një tjetër: hulumtimin e kancerit të gjirit. Qiri aromatik i grave është i printuar me delikatesë me ar të verdhë 9 karatësh. Dizajni përfaqëson simbolin femëror, i trajtuar si një element grafik. Ky model rozë e lehtë është përshkruar në një vijë ari si një kujtesë se sa të çmuara janë me të vërtetë gratë.

Stones – Marble

Qiriu aromatik është vendosur në një xham të fryrë me dorë që përsërit mermerin gri me vija të zeza me tehe ngjyrë bezhë. Eleganca e xhamit zbulon flakën, duke dhënë efektin e një guri ndriçues.

Qiri me aromë Rodrigo është vendosur në xham vjollcë të thellë të fryrë me dorë. Gdhendjet e saj diagonale të ndërthurura me gravura më të vogla na çojnë në shkëlqimin dhe përsosjen e pallateve italiane. Qiri me aromë Lucrezia është bërë nga xhami i fryrë me dorë i gdhendur me grila me lule. Me ngjyrën e saj të verdhë të artë të ylbertë, xhami i qiririt Lucrezia është jashtëzakonisht i rafinuar, duke u vendosur si një zbukurim i bukur për shtëpinë tuaj.

Një perlë e vërtetë për ambientet tuaja të brendshme, qiriri aromatik Aurum është një objekt i mrekullueshëm dekorimi. Xhami i tij, ari i verdhë nga jashtë dhe ari rozë nga brenda, zbulon flakët që do të shkëlqejnë shkëlqyeshëm në një mbrëmje festive në ambientet tuaja të brendshme.

Qiri me aromë Cesar është prej xhami gri të fryrë me dorë, i gdhendur nga mjeshtrit tanë me një model grilë dhe lule grafike. Ky motiv të kujton qëndisjet e Rilindjes ose afresket e murit.

Për një atmosferë magjike festash në shtëpinè tuaj vizitoni Coin Casa dhe Coin Tirana si në instagram ashtu edhe në ‘location’ fizike! 

Adresa: Rruga Papa Gjon Pali II, Tiranë Albania

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF