KreuBusull

Moka kafe: Ngjyra më trendi e flokëve sot për zeshkanet!

U përshtatet pothuajse të gjitha nuancave të lëkurës dhe është e lehtë për t’u mirëmbajtur, por duket me shume u shkon zeshkaneve. Moka kafe është shumë e bukur, e pasur, ngjyra çokollatë e flokëve e cila u rri toneve të ndryshme të lëkurës. Është koha ideale t’u bëni vend të gjitha gjërave të këndshme – pulovrave, parfumeve, llakut të thonjve dhe, natyrisht, ngjyrës së flokëve. Këtë nuancë tashmë e adhurojnë femrat e famshme që kemi pasur rastin t’i shohim në pasarelat e modës dhe në rrjetet sociale, thote Telegrafi. Ekspertet parashikojnë se si në të vërtetë këtë vjeshtë dhe dimër do të jetë moka kafe ngjyra e flokëve më trendi.

“Kjo është ngjyra çokollatë kafe shumë e bukur, e pasur që shkon me tone të ndryshme të lëkurës”, shprehet nje prej tyre, Nikki Lee qe punon per Garnier. Këtë ngjyrë e sheh si ideale për freskimin e xhufkave të flokëve gjatë dhe pas sezonit të festave. Nëse jeni të interesuara për ndryshim të stilit të flokëve, mund të zgjidhni midis disa opsioneve – ndryshim i plotë i ngjyrës apo vetëm i fijeve në tone moka.

Keni nevojë për një arsye tjetër për flokët bionde moka? Nuanca është shumë më e lehtë për t’u mposhtur se bluja, derisa të kalojmë shumë kohë gjatë muajve të vjeshtës dhe të dimrit, rezultate më domethënëse të qëndrueshme pa u zbehur, vuri në dukje parukierja e famshme Joseph Chase. Çelësi për të arritur nuancën ideale të kafesë moka është përzierja e toneve të ngrohta dhe të ftohta të karameles që shkëlqejnë në diellin e vjeshtës. Pra, kjo nuk është një ngjyrë kafe e mërzitshme, por një kombinim i fijeve më të errëta dhe më të lehta.

Tags:

Home

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF