KreuBusull

Kendall Jenner dhe Devin Booker janë ndarë… përsëri

Pas një shansi tjetër që ata i dhanë njëri-tjetrit në dashuri, Kendall Jenner dhe Devin Booker janë ndarë. Supermodelja, 27 vjeçe, dhe lojtari i NBA, 26 vjeç, u ndanë muajin e kaluar, tha një burim për E! Neës, teksa më tej burimi shtoi se “ishte për shkak të orarit të tyre të ngjeshur”. Lajmi i ndarjes vjen disa ditë pasi Kendall u pa duke në koncertin e ish-it të saj Harry Styles në Forumin Kia në Los Angeles javën e kaluar.

Kendall Jenner dhe Devin Booker janë ndarë edhe më pare. Në qershor, një burim i afërt me Kendall ndau me E! N eës se Jenner dhe Booker ishin ndarë pas disa çështjeve pas kthimit nga Portofino nga dasma e motrës së saj, Kourtney Kardashian. “Kendall dhe Devin kaluan një problem të vështirë kohët e fundit dhe janë ndarë për rreth një javë e gjysmë”, kështu që ndarja nuk është e fundit.

Në atë kohë, një burim zbuloi për “US Weekly” se Kendall Jenner dhe i dashuri i saj i kishin dhënë vetes pak kohë për të “kuptuar nëse është më mirë për ta të kenë një të ardhme së bashku”, kështu që ata u ndanë për një kohë për t’u fokusuar në karrierën e tyre. Megjithatë, në gusht ata u pajtuan.

Modelja është motra e vetme pa fëmijë në klanin Jenner-Kardashian dhe ka në plan të qëndrojë e tillë edhe për pak kohë. Në fakt, në një episod të “The Kardashian”, modelja vjen për të siguruar që shtatzënia e dytë e motrës së saj të vogël Kylie, e cila ka dy fëmijë me reperin Travis Scott, i shërbeu vetëm për të riafirmuar dëshirën e saj për të mos patur fëmijë, pavarësisht dashurinë që ndjen për nipërit dhe mbesat dhe kohët e mira që i japin statusin e tezes.

Tags:

Home

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF