KreuBusull

Rita Ora do të luajë në një tjetër film; krah aktores së njohur!

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora pasi mori pjesë më parë në filmin “Fify Shades of Grey”, do ta shohim sërish në një tjetër produksion. Ajo i është bashkuar kastit të The Pocketwatch, një vazhdim i filmit origjinal i mbushur me muzikë dhe kërcim “Descendant”.

Pjesë e këtij filmi do të jetë dhe aktorja e njohur Brandy Norwood, e cila rikthehet me rolin e Hirushes, të cilën ajo e luajti për herë të parë në versionin ikonik të “Walt Disney” të vitit 1997 të “Hirushes së Rogers dhe Hammerstein”. Anëtarët e kastit të shpallur më parë China Anne McClain, Kylie Cantrall dhe Dara Reneé.

Filmat “Descendants” shpalosën një mitologji të dy tokave të reja, Auradon idilik dhe Ishulli i Humbur, shtëpia e pasardhësve adoleshente të personazheve më ikonë të Disney-t dhe veçanërisht keqbërësve të tij më famëkeq. Sipas Disney-t, “The Pocketwatch” kthehet në këto vende dhe gjithashtu i çon audiencën në territorin armiqësor të papërfshirë të Ëonderland, një vend magjik, misterioz i bërë i famshëm në Alice in Wonderland.

Brandy luan Hirushen, personazhin klasik të Disney-t, i cili është elegante, e ngrohtë, zemërmirë dhe diplomatike. Rita Ora portretizon “Mbretëreshën e Zemrave” e cila sundon mbi mbretërinë e Botës së Çudirave. Cantrall është Red, vajza rebele 16-vjeçare e Mbretëreshës së Zemrave. Red e di që nuk do të marrë kurrë miratimin e Mbretëreshës, ndaj gjen mënyra për të provokuar nënën e saj dhe për të nxitur telashe.

.

Tags:

Home

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF