KreuStil Jetese

Madonna vazhdon të ketë probleme shëndetësore; nuk ngrihet nga shtrati!

Madonna vazhdon të ketë probleme shëndetësore; nuk ngrihet

Burimet tregojnë se Madonna vazhdon të ketë probleme shëndetësore, pavarësisht se ka dalë nga spitali. Ajo qëndron në shtrat dhe vazhdon të vuajë nga të vjellat e pakontrolluara të shkaktuara nga një infeksion bakterial. Madonna kaloi disa ditë në njësinë e kujdesit intensiv pasi u rrëzua, dhe megjithëse u konsiderua mjaft mirë për t’u kthyer në shtëpi, infeksioni ende po sjell pasoja në trupin e saj.

Pas shtrimit në spital, Madonna u transportua në rezidencën e saj në Nju-Jork nëpërmjet një ambulance private. Gjendja e saj ishte aq kritike saqë ajo kërkoi intubacion dhe një ventilator, duke e bërë familjen e saj të frikësohej nga më e keqja.

Fansat u qetësuan kur u përhap lajmi se ajo ishte kthyer në shtëpi, por rikuperimi i saj nuk ka përfunduar. Aktualisht, Madonna nuk është në gjendje të largohet nga shtrati i saj dhe fati i turneut të saj botëror varet nga gjendja e saj.

Sipas burimeve të Daily Mail, Madonna ka përjetuar të vjella të vazhdueshme që nga kthimi i saj në shtëpi, gjë që tregon se infeksioni po ndikon ende. Ajo thuhet se është shumë e sëmurë për t’u ngritur nga shtrati në apartamentin e saj në Nju-Jork. Para qëndrimit të saj në ICU, ylli i pop-it kishte një muaj që po luftonte me ethe të ulëta, të cilat ajo e injoroi kryesisht për shkak të turneut.

Vajza e saj Lourdes Leon fluturoi nga Parisi, ndërsa djali i saj Rocco Ritchie nxitoi nga Londra. Krahas fëmijëve të saj të tjerë, Mercy, David Banda dhe vajzave të saj binjake Stella dhe Estere, ata po i ofrojnë kujdes ikonës së muzikës botërore.

Tags:

Home bordo

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF