KreuStil Jetese

“Ti nuk do kur dua unë..”; Shakira i referohet problemeve në shtrat me Pique në këngën e fundit?!

“Ti nuk do kur dua unë..”; Shakira i referohet problemeve

Një këngë e re dhe video muzikore është publikuar nga Manuel Turizo dhe Shakira së fundmi. Kënga quhet “Copa Vacia” dhe, siç ka ndodhur me të gjithë muzikën e fundit të Shakirës, fansat janë zhytur në tekstet për të parë nëse ka ndonjë të dhënë për ndarjen e saj nga Gerard Pique.

Sipas disa fansave, hiti i fundit i këngëtares kolumbiane tregon për problemet e dhomës së gjumit me ish-partnerin e saj. Kënga titullohet “Copa Vacia”, ose “‘”Empty Cup’ në anglisht, dhe disa besojnë se po flet për zhgënjimin seksual.

“Nuk e di çfarë të bëj tjetër për të marrë më shumë nga ju”, nis teksti. “Sepse ti nuk do kur dua unë. Je më i ftohtë se janari. Unë kërkoj ngrohtësi dhe ju nuk më jepni asgjë përveç akullit. Kam kohë që kam etje, nga ju nuk e di pse. Unë kam mbetur duke kërkuar më shumë”.

Më pas është një pjesë tjetër e këngës e cila flet për lënien e biznesit mënjanë për argëtim, prandaj fansat e këngëtares besojnë se kjo këngë ka të bëjë me Pique, pasi ai njihet për sipërmarrjet e tij të suksesshme të biznesit.

“Gjithmonë kaq i zënë me kaq shumë punë”, vijon kënga. “Do të të bënte mirë, dashuria ime, pak kohë të lirë. Relaksohuni këtu në divan dhe më jep vëmendje. Nuk duhet të jesh poet që të më ëmbëlsosh veshin. Lëre telefonin, përdore dorën për mua”.

Edhe pse Shakira flet për lënien e biznesit mënjanë , ajo vetë ka patur një shtrirje shumë të suksesshme në industrinë e muzikës. Këngëtarja kolumbiane mundi ta transferonte dhimbjen në muzikën e saj për ta pozicionuar veten si një nga artistet më të dëgjuara të vitit të kaluar.

Kënga e saj e parë e vitit, me producentin argjentinas Bizarrap, bëri histori duke debutuar në numrin një në mbarë botën dhe duke thyer 14 Rekorde Botërore Guinness. Tani është kënga në gjuhën spanjolle me më shumë dëgjime në një ditë të vetme në histori dhe debutimi i pestë më i lartë në historinë e Spotify.

Tags:

Home bordo

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF