KreuStil Jetese

Sam Asghari thyen heshtjen për divorcin me Britney Spears!

Sam Asghari thyen heshtjen për divorcin me Britney Spears!

Një ditë pasi Sam Asghari dorëzoi dokumentet për t’u ndarë ligjërisht nga Britney Spears pas 14 muajsh martesë, ai ka reaguar për ndarjen e tyre.

“Pas 6 vitesh dashuri dhe përkushtim ndaj njëri-tjetrit, unë dhe gruaja ime kemi vendosur të përfundojmë rrugëtimin tonë së bashku. Ne do të mbajmë dashurinë dhe respektin që kemi për njëri-tjetrin dhe i uroj asaj gjithmonë më të mirën. Të kërkosh privatësi duket qesharake, kështu që unë thjesht do të kërkoj që të gjithë, përfshirë mediat, të jenë të sjellshëm”.

Sa i përket Britneyt, ajo ende nuk e ka komentuar ndarjen publikisht. Një burim konfirmoi ndarjen për “NBC News” më 16 gusht, duke theksuar se ndarja është “më e mira për Britney”.

Sam paraqiti dokumentet për t’i dhënë fund martesës zyrtarisht vetëm disa orë pasi raportet e ndarjes u shfaqën më 16 gusht, duke përmendur “dallimet e papajtueshme” si arsyen e ndarjes në një dosje të siguruar nga “E! News”.

Në dokumente, 29-vjeçari ka kërkuar gjithashtu që këngëtarja e “Womanizer” të paguajë tarifat e mbështetjes bashkëshortore dhe avokatit, por ka deklaruar edhe se “duhet të përcaktojë ende natyrën dhe masën e plotë të pasurive dhe detyrimeve të veçanta pronësore të secilës palë”.

“E! News” ka kontaktuar me përfaqësuesit dhe avokatët e Britney dhe Sam për koment, por nuk ka marrë përgjigje.

Britney dhe Sam u martuan në një ceremoni martesore të mbushur me yje në qershor 2022 pas gati gjashtë vitesh lidhje. Në atë kohë, një burim i tha “E! News” se këngëtarja e “Gimme More” ishte “shumë emocionuese gjatë ceremonisë”, duke vënë në dukje se Sam “po i fshinte lotët me dashuri”.

Në fakt, sipas burimit të brendshëm, dasma e tyre ishte “shumë e ëmbël dhe prekëse”.

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF