KreuStil Jetese

Shakira: Besoja se vetëm vdekja do më ndante nga Pique!

Shakira: Besoja se vetëm vdekja do më ndante nga Pique!

Shakira besonte se ish-partneri Gerard Pique ishte personi me të cilin do të kalonte jetën, por ky perceptim i saj u shkatërrua. Këngëtarja e njohur njoftoi publikisht ndarjen e tyre në qershor 2022, duke shënuar fundin e lidhjes së tyre 11-vjeçare. Së bashku, ata kanë dy djem, Milan, 10 vjeç dhe Sasha, 8 vjeç.

Gjatë një interviste për “Billboard”, të publikuar të enjten, këngëtarja kolumbiane foli për prishjen e marrëdhënies së tyre. Ajo shprehu dëshirën e saj për një dashuri të qëndrueshme të ngjashme me prindërit e saj, të cilët kanë qëndruar së bashku për 50 vjet.

Duke reflektuar për hakmarrjen e saj me Pique, këngëtarja 46-vjeçare zbuloi se asaj iu desh të ndalonte përkohësisht karrierën e saj muzikore ndërsa banonte në Spanjë. “Prioriteti im ishte shtëpia ime, familja ime. Besoja në ‘derisa vdekja të na ndajë’. Unë e besova atë ëndërr dhe e pata atë ëndërr për veten time, për fëmijët e mi”, tha ajo.

“Gjëja është se unë i isha i përkushtuar atij. Familjes, atij. Ishte shumë e vështirë për mua të merrja pjesë në karrierën time profesionale kur isha në Barcelonë. Unë nuk mund të lija fëmijët e mi dhe të shkoja diku për të bërë muzikë jashtë shtëpisë sime. Ishte e vështirë të ruash ritmin”.

Megjithatë, pasi u kthye në Miami në maj, Shakira ka regjistruar në mënyrë aktive muzikë të re në studio dhe ka në plan të nisë një turne në vitin 2024.

Tags:

Home bordo

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF