KreuStil Jetese

Spikeri tregon sesi Top Channel e pezulloi nga puna!

Spikeri tregon sesi Top Channel e pezulloi nga puna!

Gazetari dhe spikeri i lajmeve në Top Channel, Ilir Paço ishte i ftuar tek “Ftesë në 5” , per te folur mbi pasionin për artin por edhe rrugëtimin në fushën e medias. Ai ka qenw per 18 vite pjese e stafit te ketij televizioni te rendesishem, duke mbajtur peshen e edicionit qendror të informacionit.

Mes te tjerash, Paço rrefeu dhe një ngjarje jo të zakonshme që i ka ndodhur gjatë kësaj periudhe kohe ne TCH.I pyetur nga Bieta Sulo, nëse ka ndodhur ndonjëherë që të vijë me vonesë për edicionin e lajmeve, Paço ka rikujtuar duke thënë:

“Ka ndodhur vjet, kur unë nuk e dija që kisha edicionin e orës 12:00 të drekës. Tani e kujtoj me të qeshura por në atë kohë kanë qënë momente shumë të sikletshme. Nuk e dija që isha në atë orar pasi gjithmonë kam qenë në orën 19:30 edhe truri im ishte stakuar që në atë orar kam lajmet sepse të shndërrohet në një rutinë. Ka ndodhur vjet, më 26 gusht, dhe kisha orarin e drekës së ditës së dielë që nuk e kam patur kurrë. Isha në shtëpi kur më merr regjisorja në telefon dhe më thotë hajde në studio. Unë gjendesha në shtëpi dhe ora ishte 11:55. Si përfundim mbërrita por isha 15 minuta me vonesë, një gjë e rrallë që nuk kishte ndodhur ndonjëherë por është njerëzore”.

Gazetari tregoi se si ndëshkim ka ndenjur një muaj pa punë, duke u pezulluar.

“Qëndrova një muaj pa punë si ndëshkim. Nuk më erdhi mirë sigurisht pasi ishte diçka njerëzore”. Paço gjithashtu kujton me shaka se rastësisht më 26 gushtin e këtij viti, i kishte qëlluar të kishte edicionin e orës 12:00 por që sigurisht është paraqitur në orar pas “mësimit” që mori vitin e kaluar.

A post shared by Ftesë në 5 (@tch_ftesene5)

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF