KreuStil Jetese

Cili është engjëlli juaj mbrojtës sipas shenjës së Horoskopit!

Cili është engjëlli juaj mbrojtës sipas shenjës së

Thuhet se cdo person ka nje engjell mbrojtes, por cilet jane ata sipas horoskopit?

DASHI – Kryeengjëlli Samael

Kryeengjëlli Samael i jep Dashit besim në vetvete. Ai udhëhiqet nga planeti Mars dhe dita e tij është e marta. Të lindurit në shenjën e Dashit janë të largët, impulsivë dhe plot ide. Ata janë entuziastë dhe shpesh ekstravagantë, të gatshëm të ndërmarrin rreziqe dhe të përballen me sfida.

DEMI – Kryeengjëlli Hajiel

Kryeengjëlli Hajiel sundon Demin dhe u jep të lindurve në këtë shenjë cilësitë e besueshmërisë dhe prakticitetit. Ai është gjithashtu sunduesi i Venusit dhe i së Premtes. Demi është tokësor, i mprehtë dhe vlerëson rehatinë fizike dhe materiale. I pëlqen luksi, bukuria dhe produktet me cilësi të lartë dhe lulëzon me çdo gjë që kënaq shqisat e tij.

BINJAKËT – Kryeengjëlli Raphael

Binjakët kanë mbrojtës-engjëllin e tyre Kryeengjëll Raphael. Engjëlli i tyre u jep atyre përshtatshmëri dhe i bën ata të shoqërueshëm dhe të shoqërueshëm. Kryeengjëlli Raphael është një nga engjëjt kryesorë shërues dhe udhëzon të gjithë shëruesit. Ai drejtohet nga Mërkuri dhe dita e tij është e mërkurë.

Gaforrja- Kryeengjëlli Gabriel

Ngjyra e Kryeengjëllit Gabriel është portokalli dhe ai sundon Hënën. Dita e tij është e hënë dhe ai është në krye të Perëndimit. Të lindurit në shenjën e Gaforres janë të dhembshur dhe të ndjeshëm. Ata kanë nevojë të balancojnë emocionet e tyre, por edhe të ndihmojnë të tjerët.

Luani – Kryeengjëlli Michael

Luanët kanë kryeengjëllin Michael si engjëllin e tyre mbrojtës. Ky kryeengjëll sundon diellin dhe dita e tij është e diela. Luanët janë komunikues, bujarë dhe mendjehapur. Kryeengjëlli Michael i ndihmon ata të kërkojnë njohuri dhe të vërteta të fshehura.

VIRGJËRESHA – Kryeengjëlli Raphael

Kryeengjëlli Raphael gjithashtu sundon shenjën e Virgjëreshës. Dita e tij është e mërkurë dhe planeti i tij është Mërkuri. Ai është një nga kryeengjëjt që ndihmojnë në shërimin dhe u ofron të lindurve nën shenjën e Virgjëreshës efikasitet dhe një mendje analitike. Virgjëreshat njihen për punën e tyre të palodhur dhe obsesionin e tyre pas përsosmërisë.

PESHORJA – Kryeengjëlli Hayiel

Peshoret kanë kryeengjëllin Hajiel si mbrojtës dhe engjëll mbrojtës. Kjo do të thotë se ata janë diplomatë dhe jeta e tyre është harmonike. Kryeengjëlli Hajiel sundon planetin Venus dhe dita e tij është e Premtja. Peshoret “peshojnë” situatat dhe marrin vendime të drejta dhe të paanshme. Ata janë të interesuar për harmoninë e trupit, mendjes dhe shpirtit. Në fund të fundit, Peshoret janë diplomatë dhe kërkojnë stabilitet dhe ekuilibër në mjedisin e tyre.

AKREPI – Kryeengjëlli Azrael

Kryeengjëlli Azrael është një engjëll “bari” që sundon Plutonin dhe sigurisht shenjën e Akrepit. Plutoni është i njohur për misticizmin e tij, kjo është arsyeja pse Akrepat kanë një personalitet të ngjashëm. Ata mund të bëhen pak paranojakë dhe obsesivë për atë që po ndodh rreth tyre dhe në jetën e tyre. Por ata janë të famshëm edhe për instinktet e tyre të forta.

SHIGJETARI – Kryeengjëlli Zadkiel

Shigjetari drejtohet nga kryeengjëlli Zadkiel, i cili fokusohet më shumë në rritjen shpirtërore dhe ndryshimin e personalitetit. Kryeengjëlli Zadkiel sundon Jupiterin dhe dita e tij është e enjte. Shigjetari është optimist dhe aventurier dhe vazhdimisht kërkon të mësojë gjëra të reja.

BRICJAPI – Kryeengjëlli Cassiel

Shenjtori mbrojtës i Bricjapit është Kryeengjëlli Cassiel, i cili gjithashtu sundon Saturnin. Bricjapi është një shenjë që dëshiron të ketë një pozicion të mirë në shoqëri, prestigj dhe fuqi. Për këtë, pranimi shoqëror është më se i nevojshëm dhe ai nuk ka frikë të punojë shumë dhe të kapërcejë çdo pengesë për të arritur qëllimet e tij.

UJORI – Kryeengjëlli Uriel

Ujori e ka kryeengjëllin Uriel si mbrojtës dhe engjëll mbrojtës i cili e ndihmon të jetë realist, por në të njëjtën kohë humanitar dhe i interesuar për të mirën e përbashkët. Kryeengjëlli Uriel sundon Uranin dhe sigurisht Ujorin.

PESHQIT – Kryeengjëlli Azariel

Kryeengjëlli Azariel është engjëlli mbrojtës i Peshqve. Është ai që i ndihmon të jenë tipa më artistikë duke i bërë edhe më emocionues. Azrieli sundon Neptunin. Të lindurit në këtë shenjë veprojnë në bazë të mënyrës sesi ndihen dhe jo në bazë të logjikës së tyre. Ata priren të jenë idealistë, romantikë dhe sakrifikojnë veten për ata që i rrethojnë.

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF