KreuCelebrity

Gjendja e Bruce Willis përkeqësohet; familja kalon kohë me të dhe bën plane për festat!

Gjendja e Bruce Willis përkeqësohet; familja kalon kohë me

Ndërsa diagnoza e Demencës Frontotemporale e Bruce Willis e bën gjendjen e tij më pak të favorshme çdo minutë, e gjithë familja e tij tashmë po kalon sa më shumë kohë të jetë e mundur pranë tij. Ditët e fundit, një nga vajzat e tij ndan një përditësim rrëqethës pasi postoi një video ku Bruce po i mban për disa sekonda dorën.

Të shikosh atë të jetë plotësisht i hutuar është zemërthyese jo vetëm për familjen e tij, por për të gjithë botën që u rrit duke parë filmat e tij. Sipas një raporti të fundit nga Radar Online, Willis ka të gjitha vajzat e tij rreth vetes në çdo kohë pasi gjendja e tij për të njohur të tjerët vijon të përkeqësohet.

Një tjetër person që gjithashtu përpiqet të kalojë kohë me Bruce është nëna e tre vajzave të tij të para, aktorja Demi Moore. Ndërkohë gruaja aktuale Emma Hemming Willis ka folur vazhdimisht për mediat se sa sfiduese ka qenë kjo për të, e cila duhet të kujdeset më së shumti për Bruce Willis gjatë këtyre kohërave shqetësuese.

Gjendja e Bruce Willis përkeqësohet; familja kalon kohë me

Në mes të festave të ardhshme, ekziston frika se këto mund të jenë të fundit që aktori kalon me familjen e tij. Vajzat Rumer, 35, Scout, 32, Tallulah, 29, Mabel, 11 dhe Evelyn, 9 janë me të në çdo moment tani. Të dyja Demi dhe Emma vendosën të bashkohen për t’i dhuruar Bruce sa më shumë dashuri.

Ata duan që Bruce Willis të jetë sa më i lumtur dhe sa më rehat që të jetë e mundur gjatë natës së Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri. Thuhet se ata kanë gatuar pjatat e preferuara të Bruce-it, duke i lexuar histori ose thjesht janë ulur të qetë pranë tij. Ndërsa sëmundja e aktorit përparon, njerëzit që janë të afërt me familjen kanë konfirmuar se nuk e kanë idenë se sa kohë ka ai në këtë tokë. Çdo ditë trajtohet sikur të ishte e fundit.

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF