KreuCelebrity

Jennifer Lopez flet për bashkëpunimin me Ben Affleck!

Jennifer Lopez flet për bashkëpunimin me Ben Affleck!

Jennifer Lopez po përgatitet për një vit të madh, me një album të ri, thellësisht personal që do të vijë së shpejti, dhe një film dokumentar që do të vazhdojë së bashku me të.


Këngëtarja kaloi në tapetin e kuq në eventin Elle Women in Hollywood 2023 në Los Anxhelos dhe foli me Nischelle Turner të ET rreth albumit të saj të ardhshëm, “This Is Me… Now”, dhe si u bashkua me bashkëshortin e saj, Ben Affleck, për të punuar në projektin filmik të lidhur me këngën.

Jennifer Lopez flet për bashkëpunimin me Ben Affleck!

“Ky projekt ishte diçka që nuk e kisha planifikuar në të vërtetë”, shpjegoi Lopez, duke shtuar se gjithçka erdhi nga frymëzimi i historisë së saj të dashurisë me Affleck.

“Kur u përfundua muzika, thjesht mendova me vete: “Këtu ka më shumë histori për t’u treguar. Këtu ka pasur një udhëtim më të madh sesa thjesht një histori dashurie.” Dhe kështu u bë një projekt shumë më i madh, më i plotë, me një mesazh të jashtëzakonshëm”, u shpreh Lopez.

Ben — i cili doli për të mbështetur Lopez në ngjarje  ndihmoi në bashkë-shkrimin e This Is Me…Now: The Film, e cila tregon krijimin e albumit dhe gjetjen e lumturisë. Kur erdhi puna për të punuar me Affleck, Lopez shpjegoi: “Ne bashkëpunojmë shumë mirë së bashku”.

Jennifer Lopez flet për bashkëpunimin me Ben Affleck!

“Dhe askush nuk e di historinë time më shumë se ai,” shtoi ajo. “Pra, ne ishim në gjendje të uleshim dhe të gërmonim vërtet në të, në një mënyrë që nuk mendoj se ndonjë shkrimtar tjetër mund ta kishte bërë me mua.” Albumi i ri i Lopez, This Is Me… Now, dhe dokumentari shoqërues Prime Video, do të publikohet më 16 shkurt 2024

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF