KreuCelebrity

“Pothuajse vdiqa”, Pink rrëfen periudhën e errët nga mbidoza: U rrita nga prindër që urrenin njëri-tjetrin!

Pink, këngëtarja fituese e çmimit Grammy, foli për një përvojë të tmerrshme nga e kaluara e saj kur pësoi një mbidozë vetëm disa javë përpara se të nënshkruante marrëveshjen e saj të parë diskografike.

Në një intervistë të fundit me "60 Minutes", Pink përshkroi incidentin që ndodhi në nëntor 1995Pink pranoi se ajo "pothuajse vdiq", duke theksuar në këtë mënyrë ashpërsinë e situatës. Këngëtarja e "Just Like a Pill" kujtoi se kishte marrë një përzierje të rrezikshme droge, një koktej droge që pati një efekt katastrofik.

“Pothuajse vdiqa”, Pink rrëfen periudhën e errët nga

Kjo nuk është hera e parë që Pink flet për mbidozën e saj. Në vitin 2012, ajo ndau përvojën e saj me Entertainment Weekly, duke sqaruar se mbidoza e saj nuk ishte aq e rëndë sa kërkonte shtrimin në spital.

Duke u kthyer pas në atë periudhë të jetës së saj, këngëtarja ka folur hapur për vështirësitë që ka pasur. "Në thelb, unë u rrita në një shtëpi ku çdo ditë prindërit e mi i bërtisnin njëri-tjetrit, duke hedhur gjëra. Ata e urrenin njëri-tjetrin," pranoi ajo.

“Pothuajse vdiqa”, Pink rrëfen periudhën e errët nga

Pink zbuloi gjithashtu se gjatë asaj kohe ishte marrë me shitje droge, duke shënuar një fazë të errët në jetën e saj. Disa javë pas mbidozës së saj, Pink nënshkroi marrëveshje me LaFace Records, fillimisht si pjesë e grupit të vajzave Choice. Megjithatë, grupi kishte një ekzistencë jetëshkurtër dhe Pink filloi karrierën e saj të suksesshme solo në 2000.

Alecia Beth Moore, emri i vërtetë i Pink, jo vetëm që ka kapërcyer të kaluarën e saj sfiduese, por është bërë gjithashtu një frymëzim për shumë njerëz.

Këngëtarja ka dy fëmijë me bashkëshortin e saj, Carey Hart.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF