KreuCelebrity

Nis BBV Kosova 2, ja cilët janë konkurentët!

Nis BBV Kosova 2, ja cilët janë konkurentët!

Big Brother VIP Kosova 2 nisi mbremjen e djeshme, dhe konkurentet u zbuluan te gjithe. Nën moderimin e Alaudin Hamitit dhe Jonida Vokshit, spektakli i famshëm është rikthyer sërish në ekran.

Nis BBV Kosova 2, ja cilët janë konkurentët!

Këtë sezon në karrigen e opinionistëve janë Bledi Mane dhe Anita Haradinaj. Mes konkurrentëve të rinj kishte emra mjaft të njohur për publikun dhe disa më pak të njohur, teksa emrat që kishin qarkulluar në media paraprakisht ishin pjesë e shtëpisë, por pati mjaft surpriza nga produksioni.

Lista me banorët e Big Brother VIP në Kosovë është: 

Blero Muharremi, këngëtar

Ledi Vokshi, sipërmarrëse

Shqipe Hysenaj, ish-konkurrente në “Për’Puthen”

Monika Salihu, këngëtare

Ylli Dervishi, organizator i "UNUM Festival"

Albana Vukaj, dermatologe dhe kujdestare për fëmijët me autizëm

Adri dhe Iliriana, të cilët garojnë si çift dhe janë këngëtarë

Blerim Lajci (Blerando), këngëtar

Alby Rydes, aktore e filmave për të rritur (pornostar-e)

Brikena Karrica, këngëtare dhe aktore

Gani Gërmia, humorist dhe gazetar

Lindita Halimi, këngëtare

Azem Gagica, tiktoker

Vesa Vllasaliu, tiktoker-e

Meti Alshiqi, model, ish-banor i "BBA"

https://www.youtube.com/watch?v=PVrjIb7bhlM&embeds_referring_euri=https%3A%2F%2Ftelegrafi.com%2F&source_ve_path=Mjg2NjY&feature=emb_logo

 

 

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF