KreuCelebrity

Fitoi betejën me kancerin, Miss-i i parë i Kosovës: I mbajtja premtimin djalit!

Fitoi betejën me kancerin, Miss-i i parë i Kosovës: I mbajtja

Afërdita Paqarada u shpall vajza më e bukur e Kosovës në vitin 1990. Kujtimet e bukura janë shumë, por edhe sfidat në jetën e saj nuk kanë munguar.

Fitoi betejën me kancerin, Miss-i i parë i Kosovës: I mbajtja

 Në emisionin “Ftesë në 5” ka rrëfyer betejën më të vështirë, atë me sëmundjen e kancerit.

“Ishte shumë e vështirë t’u tregoje miqve, familjarëve, por akoma më e vështirë ishte t’u tregoja dy fëmijëve. Vajzës, Arbës nuk ia shpjegova me detaje se ishte e vogël, ndërsa djalit i bëra një premtim që do kthehesha shëndoshë e mirë”, u shpreh Paqarada.

Ajo u emocionua pasi dëgjoi edhe një videomesazh nga e motra, Isidora, e cila e përgëzoi për forcën dhe guximin gjatë përballjes me sëmundjen.

Edhe 51 vjeç, Afërdita vijon të jetë në super formë dhe sekreti qëndron tek aktiviteti fizik dhe kujdesi në mënyrën se si ushqehet.

Fitoi betejën me kancerin, Miss-i i parë i Kosovës: I mbajtja

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF