KreuCelebrity

Vlera neto e Britney Spears: Sa pritet të fitojë nga libri “The Woman in Me”?

Vlera neto e Britney Spears: Sa pritet të fitojë nga libri “The

Pasuria neto e Britney Spears ka qenë një temë me interes për shumë vite me radhë. Tani qe ajo ka kontroll mbi financat e saj, fansat janë edhe me kuriozë sesa para ka ylli i popit.

Vlera neto e Britney Spears: Sa pritet të fitojë nga libri “The

Britney u bë e famshme në vitin 1998 me këngën e saj debutuese, “…Baby One More Time”, në moshën 16-vjeçare. Kënga u ngjit shpejt në krye të listave të Billboard, duke e katapultuar Britney në qendër të vëmendjes si ylli i muzikës pop. Gjatë dekadës së ardhshme, ajo arriti sukses të madh me hitet si “Toxic” dhe “Oops!… I Did It Again”, duke fituar një “Grammy” dhe duke u bërë një nga yjet më të njohur të pop-it në botë, kujton Telegrafi.

Megjithatë, gjithçka ndryshoi për Britney-n në vitin 2007. Menjëherë pas finalizimit të divorcit nga Kevin Federlin , me të cilin ndan dy djem, Sean dhe Jayden, Britney hyri në një qendër rehabilitimi nga droga.

Të nesërmen, ajo tronditi botën duke rruar kokën dhe duke kërkuar trajtim në disa objekte të tjera. Pavarësisht se u rikthye në vitet e mëvonshme me këngë si “Hold It Against Me” dhe “3”, pyetjet rreth vlerës neto të Britney ende mbeten.

Sipas të dhënave të gjykatës, vendimet financiare të Britney u monitoruan nga afër. Vetëm në vitin 2018, ajo shpenzoi 400 mijë euro për shpenzimet e jetesës, duke përfshirë 66 mijë euro për furnizimet shtëpiake dhe 70 mijë euro për udhëtime.

Shpenzimi i saj më i madh ishte 1.1 milion euro që ajo pagoi në tarifat ligjore dhe të kujdestarisë. Jamie mori 128 mijë euro si kujdestar i Britney-t atë vit. Britney Spears, një ikonë në sferën e muzikës pop, është vendosur të zbulojë gjithçka në librin “The Woman In Me”, më 24 tetor.

Më parë, sensacioni i popit nënshkroi një marrëveshje prej 15 milionë eurosh me Simon&Schuster për këtë kujtim thellësisht personal. Ky njoftim pasoi përfundimin e konservatorit 13-vjeçar të Britney nëntorin e kaluar, një lëvizje që e lejoi atë të shprehte ankesat kundër familjes së saj.

Porositjet paraprake për “The Woman In Me” janë tani të disponueshme përmes britneybook.com, Amazon dhe shitësve të tjerë të mëdhenj të librave, duke lejuar fansat dhe lexuesit të gërmojnë në jetën dhe sprovat e kësaj artiste ikonë.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF