KreuCelebrity

Publikohet lista e artistëve pjesëmarrës në “Festivalin e Këngës”!

Këtë vit pritet të mbahet edicioni i 62 i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar dhe tashmë është shpallur lista e këngëve pjesëmarrëse në ngjarjen muzikore të vitit.

Mbi 80 këngëtarë nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia e Veriut, Gjermania, Suedia, Italia, SHBA-ja aplikuan me krijimet e tyre cilësore.

Publikohet lista e artistëve pjesëmarrës në

Teksti dhe harmonia muzikore janë elementet që do të vlerësohen nga një juri prestigjioze gjatë netëve të fundvitit, siç ka qenë standardi nga viti 1962, kur Festivali kurorëzoi Vaçe Zelën për herë të parë.

Më poshtë është lista e shumëpritur e artistëve të përzgjedhur për edicionin 62 të "Festivalit të Këngës":

Besa Krasniqi – Esenciale
Eldis Arnjeti – Një kujtim
Elsa Lila – Mars
Erina dhe The Elementals – Jetën n'Skaj
Jasmina Hako – Ti
Jehona Ponari – Evol
Olimpia Smajlaj – Asaj
Sergio Hajdini – Uragan
Shpat Deda – S'mund të fitoj pa ty
Tri Gjoci – Në ëndërr
Martina Serreqi – Vetëm ty
Big Basta dhe Vesa Luma – Mbinatyrale
Festina Mejzini – Melos
Mal Retkoceri – Çmendur
Michela Paluca – Për veten
Santino De Bartolo – Dua të rri me ty
Stivi Ushe – Askush si ty
Kleansa Susaj – Pikturë
Kejsi Tola – Vallëzoj me Dritën
Kastro Zizo – 2073
Andi Tanko – Herë pas here
Anduel Kovaci – Nane'
Arsi Bako – Zgjohu
Besa Kokëdhima – Zemrën n'dorë
Bledi Kaso – Çdo gjë mbaroi
Melodajn Mancaku – Nuk jemi ne
Olsi Ballta – Unë
Troy Band – Horizonti i ëndrrave
Samanta Karavello – N'majë
Luan Durmishi – Përsëritja
Sardi Struga – Boshatisur

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF