KreuCelebrity

Kjo arsye detyron Pink të anulojë dy shfaqje nga turneu!

Kjo arsye detyron Pink të anulojë dy shfaqje nga turneu!

Pink ka shtyrë dy shfaqje në turneun e saj të sapolançuar Trustfall për shkak të "çështjeve mjekësore familjare", njoftoi këngëtarja të hënën.

Dy shfaqjet e prekura janë koncertet e së martës dhe të mërkurës në Tacoma, Uashington. “Më vjen shumë keq të informoj mbajtësit e biletave të Tacoma se dy shfaqjet 17 tetor dhe 18 tetor (nesër dhe të mërkurë) do të shtyhen”, shkroi Pink në një mesazh të shpërndarë në Instagram.

 “Live Nation po punon për datat e ardhshme për të riplanifikuar. Çështjet mjekësore familjare kërkojnë vëmendjen tonë të menjëhershme. I dërgoj të gjithëve faljen time më të sinqertë për çdo shqetësim që ka shkaktuar. Nuk po dërgoj asgjë tjetër përveç dashurisë dhe shëndetit për të gjithë", vazhdoi më tej këngëtarja.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by P!NK (@pink)

Pink nuk ka specifikuar se kush në familjen e saj ka probleme shëndetësore. Këngëtarja është e martuar me Carey Hart që nga viti 2006 dhe ata kanë dy fëmijë, Willow, 12 dhe Jameson, 6.

Kjo arsye detyron Pink të anulojë dy shfaqje nga turneu!

Turneu i Pink filloi në qershor. Artistja mirëpriti vajzën e saj në skenë për të performuar “Cover Me in Sunshine”. “Shumë krenar për Willz që u ngjit në skenë me mamin @pink!!!!!”, shkroi Carey në Instagram në atë kohë. “Duhet të jetë një moment surreal që mamaja të këndojë me vajzën e saj në skenë!”

 

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF