KreuCelebrity

“Justin Timberlake s’donte të bëhej baba”, Britney Spears rrëfen abortin: S’do ta kisha bërë kurrë, por..!

Britney Spears ka zbuluar se ka bërë një abort me Justin Timberlake, pasi 42-vjeçari ndihej i papërgatitur për t'u bërë baba. Rrëfimi vjen në librin e saj me kujtime, "The Woman in Me", i cili do të dalë në treg më 24 tetor 2023. Ajo vuri në dukje se shtatzënia ishte një surprizë, por se nuk ishte një gjë e keqe.

“Justin Timberlake s’donte të bëhej baba”, Britney

Spears dhe Timberlake kishin lidhje mes viteve 1999-2002 përpara se t’i jepnin fund marrëdhënies së tyre, dy vjet pas shtatzënisë.  “E doja shumë Justinin”, tha Spears për “People” të martën. "Gjithmonë prisja që një ditë të kishim një familje së bashku. Kjo do të ishte shumë më herët nga sa e kisha parashikuar, por Justin definitivisht nuk ishte i lumtur për shtatzëninë. Ai tha se ne nuk ishim gati të kishim një fëmijë në jetën tonë, se ne ishim shumë të rinj”.

“Justin Timberlake s’donte të bëhej baba”, Britney

“Jam e sigurt që njerëzit do të më urrejnë për këtë, por unë rashë dakord të mos bëja fëmijën”, vazhdoi Spears. "Nuk e di nëse ky ishte vendimi i duhur. Nëse do të ishte lënë vetëm në dorën time, nuk do ta kisha bërë kurrë dhe megjithatë Justin ishte shumë i sigurt që nuk donte të bëhej baba”

Thuhet se Timberlake është mjaft i shqetësuar për atë që mund të shkruante ish-e dashura e tij në kujtimet e saj, të cilat pjesërisht dokumentojnë marrëdhënien e tyre së bashku.

Ai u shty gjithashtu t'i kërkonte falje Spears pas një dokumentari investigativ të prodhuar nga New York Times, i cili studioi akuzat si pjesë e një analize, duke kulmuar në ndarjen e saj famëkeqe në 2007.

“Justin Timberlake s’donte të bëhej baba”, Britney

“Dua të marr llogari për gabimet e mia në të gjithë këtë si dhe të jem pjesë e një bote që ngre dhe mbështet”, shkroi ai në Instagram, duke i kërkuar falje Spears. "Unë kujdesem thellësisht për mirëqenien e njerëzve që dua dhe kam dashur. Mund të bëj më mirë dhe do të bëj më mirë."

Edhe pse ajo nuk i është përgjigjur kurrë postimit të tij, ajo ka postuar herë pas here foto të tyre dhe ka dëgjuar muzikën e tij.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF