KreuCelebrity

Bukë pa gluten dhe…Sharon Stone tregon sekretin e lëkurës rinore në moshën 65 vjeçare!

Bukë pa gluten dhe…Sharon Stone tregon sekretin e lëkurës

Sharon Stone eshte padyshim nje nga aktoret me te bukura qe Hollivudi ka pasur ndonjehere. Ajo mbahet mend për role të shumta, sidomos për atë në Basic Instinct, ku nisi të admirohej nga shumë meshkuj.

Bukë pa gluten dhe…Sharon Stone tregon sekretin e lëkurës

Sot, në moshën 65-vjeçare, ylli i kinemase bie në sy kudo që shfaqet. Për tapetin e kuq dhe evenimentet e mëdha, ajo zgjedh gjithmonë veshje të guximshme që sfidojnë moshën dhe që i përshtaten në mënyrë të përsosur. Edhe fytyra e saj, tregon mjaft mire. Kështu lind pyetja: Ku qëndron sekreti?

Bukë pa gluten dhe…Sharon Stone tregon sekretin e lëkurës

 

Sekreti i pamjes së saj rinore qëndron në dietën dhe aktivitetin e rregullt fizik. Dita nis me një kombinim ushqimesh të pazakonta dhe baza e mëngjesit të saj është, besoni ose jo, shalqiri.“Mëngjesi im i preferuar është shalqiri me feta, nenexhik dhe vaj ulliri, kripë e piper. Më pëlqen gjithashtu të ha bukë të thekur pa gluten dhe të pi çaj bimor”, ka treguar ajo.

Bukë pa gluten dhe…Sharon Stone tregon sekretin e lëkurës

Dhe cilat janë përfitimet e tjera te shalqirit:

Një studim i kryer në Florida zbuloi se shalqiri ul presionin e lartë të gjakut te njerëzit me mbipeshë, edhe kur ekspozohen ndaj motit të ftohtë dhe mund ta zvogëlojë rrezikun e sulmit në zemër. Parandalimi është edhe për sëmundje të ndryshme.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF