KreuCelebrity

Courteney Cox rrëfen vuajtjet nga injeksionet në fytyrë: "Pendimi im më i madh”!

Courteney Cox rrëfen vuajtjet nga injeksionet në fytyrë:

Courteney Cox, e njohur për rolin e saj në serialin e viteve '90 "Friends", zbuloi se mbushësit e fytyrës janë "pendimi më i madh i saj për bukurinë". Aktorja 59-vjeçare shprehu presionin e jashtëzakonshëm që ka ndjerë gjatë karrierës së saj për të ruajtur një pamje rinore, duke përshkruar se si vendimi fillestar u shndërrua në një "efekt domino" duke çuar në procedura shtesë.

Cox pranoi se ndryshimet janë shpesh shumë të dukshme për pjesën tjetër të botës; megjithatë, vetë-mashtrimi ndodh sepse personi i nënshtrohet vetëm një procedure në të njëjtën kohë. Për pjesën tjetër të botës, fytyra juaj po ndryshon kaq qartë, por ndërkohë ju kryeni vetëm një procedurë në të njëjtën kohë dhe nuk e vini re.

Courteney Cox rrëfen vuajtjet nga injeksionet në fytyrë:

Në fund të fundit, ajo e konsideroi përvojën një "humbje totale kohe" dhe shprehu keqardhjen që iu nënshtrua presioneve të shoqërisë. Ky zbulim nuk është hera e parë që Cox flet për rezervat e saj në lidhje me injeksionet.

Në një episod të podcast-it "Gloss Angeles", ajo diskutoi pasojat e padëshiruara që vijnë nga përdorimi i mbushësve. Cox theksoi normalizimin gradual në perceptimin e dikujt, duke çuar në një cikël procedurash shtesë.

Courteney Cox rrëfen vuajtjet nga injeksionet në fytyrë:

Në një intervistë të vitit 2022, Cox pranoi se u përpoq të ndiqte rininë për vite me radhë dhe pranoi efektet negative të injeksioneve në pamjen e saj. Megjithatë, ajo shprehu mirënjohjen për kthyeshmërinë e këtyre procedurave, duke thënë: "Unë ngatërrova shumë, dhe tani për fat ... munda ta ktheja pjesën më të madhe të kësaj".

Courteney Cox i bashkohet një liste të shquar të të famshmëve që kanë hequr dorë nga injeksionet kundër plakjes, duke përfshirë Dreë Barrymore, Jennifer Lopez dhe bashkë-ylltarin e saj në "Friends", Jennifer Aniston.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF