KreuCelebrity

Britney Spears zbulon pse rruajti kokën në 2007!

Këngëtarja 41-vjeçare Britney Spears pritet të publikojë librin e saj me kujtime "The Woman In Me" javën e ardhshme. Në këtë libër, Britney Spears ofron një vështrim mbi jetën e saj, nga adoleshenca e deri te të qenit një nga artistet femra me fitime më të mëdha të të gjitha kohërave.

Britney Spears zbulon pse rruajti kokën në 2007!

Ajo shpreson që me anë të këtij libri të hedhi dritë mbi të vërtetat e jetës së saj. "Nuk ka më konspiracion, jo më gënjeshtra, vetëm unë zotëroj të kaluarën, të tashmen dhe të ardhmen time”.
Spears kujton gjithashtu momentin kur ajo zgjodhi të bëhej tullace, duke shpjeguar se çfarë çoi në aktin befasues të rebelimit.

Spears po kalonte një divorc të dhimbshëm në vitin 2007 dhe ishte padyshim në qendër të vëmendjes së vazhdueshme të paparacëve. Incidenti i rruajtjes së kokës asokohe dukej se përforcoi raportimet jo të mira për të. "Më kishin parë aq shumë sy duke u rritur. Më kishin parë lart e poshtë, dhe njerëzit më tregonin se çfarë mendonin për trupin tim që kur isha adoleshente".

Ajo shpjegon se "prerja e flokëve dhe aktrimi ishin mënyrat e saj për të vazhduar”. Ky zbulim hedh poshtë aludimet se ajo e i preu flokët për të fshehur gjurmët e drogës, thjesht ajo donte të kishte pavarësinë e saj.

Britney Spears zbulon pse rruajti kokën në 2007!

Ajo tregon se gjatë kohës që babait të saj iu dha nga gjykata e drejta mbi jetën dhe financat e saj, ylli i popit e kishte të ndaluar të ruante pamjen e saj tullace. "Nën kujdestarinë, më bënë të kuptoja se ato ditë kishin mbaruar," shkruan Spears.

 

"Nëse mendoja se kritikimi për trupin tim në shtyp ishte i keq, më dhimbte edhe më shumë nga babai im. Ai vazhdimisht më thoshte se dukesha e shëndoshë dhe se do të më duhej të bëja diçka për këtë”, tregon ajo. Ky shqyrtim dhe kritikë e ashpër ndikuan thellë në vetëvlerësimin e saj.

Përveç përvojave të saj nën kujdestarinë e konservatorit, kujtimet prekin edhe aspekte të ndryshme të jetës së saj, duke përfshirë ditët e saj të hershme në Mickey Mouse Club, puthjen e saj të parë me Justin Timberlake dhe marrëdhëniet me prindërit e saj.

Britney Spears zbulon pse rruajti kokën në 2007!

Këngëtarja gjithashtu thellohet në sfidat e karrierës së saj të aktrimit. Narrativa merr një kthesë pozitive kur zbulohet se, pas vitesh betejash ligjore, Spears luftoi me sukses për t'i dhënë fund konservatorit. Me lirinë e sapogjetur, ajo vendosi ta ndajë udhëtimin e saj me fjalët e saj.

“Pasi dola nga konservatori, më në fund isha i lirë të tregoja historinë time pa pasoja nga personat përgjegjës për jetën time”.

 

 

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF