KreuCelebrity

Dolly Parton zbulon arsyen pse ka fjetur me grim për më shumë se 40 vjet!

Ikona e muzikës Country, Dolly Parton, e njohur për bukurinë e saj, së fundmi ka zbuluar një sekret befasues bukurie. Në librin e saj të ri, Behind the Seams: My Life in Rhinestones, kantautorja 77-vjeçare zbuloi se ka fjetur rregullisht me një fytyrë të grimuar.

Dolly Parton zbulon arsyen pse ka fjetur me grim për më shumë se

Rutina intriguese e bukurisë e Dolly-t e ka origjinën e saj në vitet 1980, kur ajo mbërriti për herë të parë në Los Angeles. Ajo shpjegoi me humor: "Fillova të flija me grim, pjesërisht për shkak të tërmeteve. Mendova, 'Nuk do të dal në rrugë pa grim në rast se ka kamera atje! Do të jem gati të shkoj!'".

Megjithatë, përtej tërmeteve dhe fotove, Dolly Parton dha edhe një arsye më sentimentale pwr vendimin e saj pwr tw fjetur me grim. “Nuk dua të shkoj në shtrat me Carl-in duke u dukur si një ferrishte”, duke iu referuar burrit të saj mbi 50-vjeçar, Carl Dean.

Dolly Parton zbulon arsyen pse ka fjetur me grim për më shumë se

Sipas Parton, nuk ka rëndësi kur pastroni fytyrën, rëndësi ka ta bëni atë. “Nuk ka rëndësi se kur e pastroni fytyrën përderisa e pastroni një herë në ditë. Pasi zgjohem, bëj të gjitha ritualet e vogla dhe më pas filloj nga e para dhe dal çdo ditë dhe dukem mirë gjatë gjithë ditës”.

 

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF