KreuCelebrity

Ueda dhe Arlindi fitojnë “Love Island”! A do t’i ndajnë 50 mijë eurot?

“Love Island Albania” mbajti këtë të diel finalen e madhe të edicionit të parë. Nga 4 çiftet finalistë, ishte Arlindi dhe Ueda që u shpallën fituesit e këtij edicioni të parë.  Ata morën më shumë vota nga publiku se sa çifti i dytë më i pëlqyer Amadea dhe Haris.

Ueda dhe Arlindi fitojnë “Love Island”! A do t’i

Çiftit fitues zgjodhën një nga dy zarfat, ku në njërin ishte dashuria dhe në tjetrin çmimi i madh prej 50 mijë eurosh. Arlindit i ra dashuria, ndërsa Uedës shpërblimi monetar, po kjo e fundit zgjodhi që shumën financiare do ta ndajë së bashku me partnerin e saj.

Gjatë finales, mamaja e Arlindit i dërgoi një letër Arlindit, duke i shprehur që është shumë krenare për të dhe për Uedën, si gruan e tij. Arlindi i propozoi ‘live’ Uedës për fejesë, teksa takoi njëkohësisht dhe familjarët e saj.

Ueda dhe Arlindi fitojnë “Love Island”! A do t’i

Kujtojmë që katër çiftet finaliste ishin Amadea-Haris, Aleksandros-Erida, Ueda-Arlind dhe Everaldo-Aisha, dhe emocionet për ta ishin të mëdha gjatë gjithë mbrëmjes.

Ueda dhe Arlindi fitojnë “Love Island”! A do t’i

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF