KreuCelebrity

Varroset Matthew Perry! Mes dhimbjesh i jepet lamtumira e fundit!

Një funeral privat është mbajtur për Matthew Perry, gjashtë ditë pasi ai u gjet i vdekur në vaskën në shtëpinë e tij në Los Angeles, në moshën 54-vjeçare. Aktori do të prehet në varrezat Forest Lawn në Los Angeles.

Varroset Matthew Perry! Mes dhimbjesh i jepet lamtumira e fundit!

Aktorët e tjerë të "Friends", Jennifer Aniston, 54 vjeçe; Lisa Kudrow, 60 vjeçe; Courteney Cox, 59 vjeçe; dhe David Schwimmer, 57, mbërritën, të gjithë të veshur me kostume të zeza dhe të zymtë, për t'i dhënë lamtumirën e fundit Perry-t.

Nëna e tij e përlotur, Suzanne Morrison, 84 vjeç, dhe njerku i gazetarit të Dateline, Keith, 76 vjeç, ishin të dy në ngjarjen private, ashtu si edhe babai i tij John Perry, 82 vjeç.

Varroset Matthew Perry! Mes dhimbjesh i jepet lamtumira e fundit!

Varreza është përballë Studios Warner Bros, ku Friends u realizua për 10 sezone, dhe është vendi i fundit i pushimit për një sërë yjesh të Hollivudit - mes tyre Carrie Fisher, Bette Davis, Stan Laurel, Buster Keaton, frontmeni i INXS Michael Hutchence, Paul Walker, Brittany Murphy dhe Anne Heche.

Kujtojmë që miqtë e të ndjerit Matthew Perry nga seriali “Friends” dhanë një deklaratë të përbashkët, “Ne jemi të gjithë shumë të shkatërruar nga humbja e Matthew. Ne ishim më shumë sesa thjesht shokë. Ne jemi një familje. Ka kaq shumë për të thënë, por tani do të marrim kohë për të mbajtur zi dhe për të përpunuar këtë humbje të pakuptueshme.

Me kalimin e kohës do të themi më shumë, kur të kemi mundësi. Për momentin, mendimet dhe dashuria jonë janë me familjen e Matthew, miqtë e tij dhe të gjithë ata që e donin atë në mbarë botën.

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF