KreuCelebrity

Libri autobiografik i Britney Spears arrin mbi 1 milion shitje!

Kujtimet e Britney Spears, "The Woman in Me", janë shitur 1.1 milionë kopje vetëm në SHBA në javën e parë.

Libri autobiografik i Britney Spears arrin mbi 1 milion shitje!

"The Woman in Me", i cili u publikua më 24 tetor, është vlerësuar nga kritikët si një rrëfim bindës i rritjes së saj mes famës botërore dhe betejave të saj të vazhdueshme, duke përfshirë konservatorizmin e babait të saj në pjesën më të madhe të jetës dhe abortin kur ajo ishte në lidhje me Justin Timberlake më shumë se 20 vjet më parë.

Në ditën e publikimit të tij, Spears postoi në Instagram se libri i saj ishte "kujtimet më të shitura të të famshmëve në histori", por deri më tani, nuk janë as kujtimet më të shitura të vitit 2023.

Libri autobiografik i Britney Spears arrin mbi 1 milion shitje!

Kujtimet e Princit Harry, "Spare", i cili u publikua në janar, shiti 1.6 milionë kopje në SHBA në javën e parë, megjithatë, "The Woman in Me", për të cilën ajo bëri pak publicitet përtej Instagramit, ishte libri më i shitur i javës.

"Kam vënë zemrën dhe shpirtin tim në kujtimet e mia”, tha Spears në një deklaratë të lëshuar të mërkurën nga Gallery Books. "Dhe u jam mirënjohës fansave dhe lexuesve të mi në mbarë botën për mbështetjen e tyre të palëkundur”.

Edicioni audio i "The Woman in Me", i lexuar nga aktorja e nominuar për Oscar, Michelle Williams, duket të jetë një faktor kyç në popullaritetin fillestar të librit.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF