KreuStil Jetese

Surpriza e Renato Mekollit; I nxjerr ‘sekretet’ e tavolinës VIP-ave shqiptarë

Renato Mekolli ka zbuluar surprizën e tij të radhës. Shefi i kuzhinës ka treguar se është duke punuar për një libër të ri, që sigurisht do të jetë me receta gatimi por jo vetëm kaq.

Në librin e ri Renato do të ‘nxjerr’ sekretet e tavolinës së disa prej personazheve të njohur shqiptarë, duke shkruar recetat e ëmbëlsirave të tyre të preferuara. Pyetjes se çfarë konsumojnë politikanët, prezantuesit dhe artistët e njohur kur frekuentojnë restorantin e tij, drejtuesi i “Hell’s Kitchen” do t’i japë pëgjigje në librin e tij të ri.

 

 

Viti i Ri,libër i ri. Në zyrë duke punuar për librin e ri plot ëmbëlsira,nga fëmijëria,nga udhëtimet,nga restorant Umami dhe jo vetëm.Çfarë doni ju nga ky libër.Por kë ëmbëlsirë ka qejf Alketa Vejsiu në restorant Umami,po Ardit Gjebrea,po Arbana Osmani?Po Alban Skenderaj,po Bes Kallaku,po Ami?po Ermal Mamaqi?po Luana Vjollca?po Edi Rama,Lulzim Basha,etj etj ? Çfarë kanë qejf? Të gjitha në një libër,histori ëmbëlsirash.Një rrugëtim i gjatë me ëmbëlsirat më të preferuara.

A post shared by Renato Mekolli (@renatomekolli) on

“Viti i Ri,libër i ri.

Në zyrë duke punuar për librin e ri plot ëmbëlsira,nga fëmijëria,nga udhëtimet,nga restorant Umami dhe jo vetëm.Çfarë doni ju nga ky libër.Por kë ëmbëlsirë ka qejf Alketa Vejsiu në restorant Umami,po Ardit Gjebrea,po Arbana Osmani?Po Alban Skenderaj,po Bes Kallaku,po Ami?po Ermal Mamaqi?po Luana Vjollca?po Edi Rama,Lulzim Basha,etj etj ? Çfarë kanë qejf? Të gjitha në një libër,histori ëmbëlsirash.Një rrugëtim i gjatë me ëmbëlsirat më të preferuara.”

Tags:

Home bordo

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF