KreuCelebrity

Zbulohet se kur do të mbahet “Kënga Magjike”!

Kënga Magjike 2022 është padyshim një nga festivalet më të mëdhenj dhe më të dashur për publikun shqiptar.

Producenti dhe moderatori Ardit Gjebrea ka njoftuar se edicioni i 23 i festivalit “Kënga Magjike”, siç e do tradita do të rikthehet përsëri në nëntor.

Ndërkohë në datat 23 dhe 24 maj 2022 janë të ftuar të gjithë artistët për të dorëzuar këngët e tyre në televizionin Klan.

Tashmë dihet që çdo vit këngët pjesëmarrëse në këtë festival shndërrohen në hite.

Bordo
Gusht - No.61

SHKARKO VERSIONIN PDF