KreuBusull

Është më mirë të parandalosh apo të kurosh?

Përgjigjien secili e përcepton në mënyra të ndryshme dhe kjo shprehet nga kujdesi që tregojmë ndaj vetes në përditshmëri. Kujdesi fillon duke e trajtuar fizikun nga brenda dhe jo vetëm në mënyrë sipërfaqësore. Kolagjeni është proteina më e bollshme në trupin tonë që gjendet në muskuj,lëkurë, enë gjaku, tendina, kocka, flokë, thonj e sistemin tretës. Kolagjeni zëvendëson qelizat e vdekura të lëkurës dhe i jep asaj elasticitet dhe forcë.

Është ajo që mban të gjitha nyjet dhe tendinat tona së bashku. Mban muskujt tuaj të fortë dhe sistemi i indit lidhës rigjenerohet. Bukuria fillon nga brenda me Gold Collagen. Plot 11 vite që GOLD COLLAGEN nga Minerva Labs, ka ngadalësuar moshën dhe ka zbukuruar jetën e miliona burrave dhe grave në mbarë botën.

Marka luksoze Angleze e prodhuar në Japoni, me mbi 50,000,000 shishe kolagjeni të lëngshëm të shitura në mbarë botën, feston 1 vit të plotë dhe të sukseshëm në tregun Shqipëtar, duke u kthyer në fare pak kohë në produktin e preferuar të bukurisë për mijëra përdorues të rregullt.

Çdo shishe, çdo dozë, çdo gllënkë GOLD COLLAGEN përmban kolagjen marin të hidrolizuar (tipi I) dhe shumë vitamina e minerale që luftojnë plakjen qelizore. Një formulë e zhvilluar me mbi 10 vjet kërkim shkencor intensiv, në bashkëpunim me nutricionistë klinik dhe institucione prestigjoze akademike (Angli, Spanjë, Itali), rezultatet e të ciles janë provuar shkencërisht të mbërrijne në lëkurë, për të luftuar dukshëm shenjat e plakjes.

E patentuar ndërkombëtarisht dhe e provuar klinikisht derisa siguroi ekuilibrin perfekt të vitaminave dhe mineraleve thelbësore për të rivendosur shëndetin tuaj. GOLD COLLAGEN është një garanci për të gjithë përdoruesit, me formulimin e tij të lëngshëm i cili është 20-herë më i përthithshëm nga organizmi se kolagjeni në trajtë pluhuri. Gama e kolagjenit të lëngshëm është plotësuar nga Minerva Labs edhe me Maska trajtuese Hydrogel dhe Buzëkuq anti-ageing e volumizues.

Tashmë produktet Gold Collagen mund ti gjeni në SPA-të më luksoze, si dhe farmacitë e dyqanet më prestigjoze të bukurisë në Shqipëri. Jepi vetes ndjesinë e merituar pasi bukuria fillon me një gllënkë!./bordo.al

Tags:

Home

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF