KreuFashion

Jennifer Garner shpreh të vetmen gjë që do të dëshironte t’i tregonte të rinjve rreth plakjes

Jennifer Garner shpreh të vetmen gjë që do të

Jennifer Garner është një aktore e vlerësuar me çmime me më shumë se dy dekada punë në televizion dhe filma nën brezin e saj, një bashkëthemeluese e një marke të suksesshme të ushqimit për fëmijë, një nënë e tre fëmijëve dhe një nga njerëzit e preferuar për t’u ndjekur në Instagram.

Jennifer ka një këshillë bukurie që do të dëshironte ta dinte më herët. Garner ndau me ne se nëse do të kishte një gjë që mund t’i tregonte të rinjve  rreth plakjes, ajo do të ishte se “asgjë nuk duket më mirë në të 50-at sesa kremi kundër diellit në të 20-at.”

“Është gjëja më e vërtetë që mund t’i thuash një të riu. Kur je i ri, thjesht dëshiron ta ndjesh atë nxirjen, por nuk ia vlen. Duhet të jesh i zgjuar. Duhet të mendosh afatgjatë dhe të kujdesesh për veten tënde 38-vjeçare sepse ky është viti për mua që papritur u zgjova dhe m’u duk, çfarë është kjo? Nuk kam qenë as në diell por nuk kishte rëndësi. Ishte dëmi që doli papritur në sipërfaqe.”

Tani, ajo sigurohet që ajo të qëndrojë e mbuluar gjatë gjithë kohës duke u lyer me kremra të shumtë kundër diellit (ajo përdor si kremin mbrojtës të përditshëm të padukshëm të Neutrogena ashtu edhe kremin diellor të ngjyrosur Purescreen+). 

Ajo u kujdes të theksonte se duhet ta aplikoni kudo, nga qafa te veshët. 

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF