KreuStil Jetese

“Gjithë shqiptarët janë me ty”: Manjola Nallbani këndon për Bill Clinton, preket Linda Rama!

“Gjithë shqiptarët janë me ty”: Manjola Nallbani

Presidenti amerikan Bill Clinton u prit me një ceremoni shtetërore të mbajtur përpara Kryeministrisë. Clinton hyri nga dera e pasme e kryeministrisë për të dalë më pas në bulevard i shoqëruar nga kreu i qeverisë, Edi Rama.

Pas nderuan himnin kombëtar të dy vendeve, ata u afruan pranë të pranishmëve ku Clinton shtrëngoi duart me ish presidentët Bamir Topi, Rexhep Meidani dhe Alfred Moisu. Më pas, një këngë u interpretua edhe nga artistja Manjola Nallbani, tingujt e të cilës përlotën bashkeshorten e kryeministrit, Linda Ramën.

“Gjatë gjithë jetës sime, nuk mbaj mend ndonjë moment më emocionues. Ishte një nder dhe një privilegj I jashtëzakonshëm për mua . Në të njëjtën kohë, kurrë s`e kishim menduar, as unë as autorët e këngës se do të vinte kjo ditë që ne ta këndonim atë këngë që ia dedikuam megjithë shpirt kontributit të jashtëzakonshëm të SHBA-së, por personalisht presidentit Bill Klinton për pavarësinë e Kosovës.

Patën kontribut vendimtar, të jashtëzakonshëm. Thjesht e bëmë nga zemra, unë e këndova me të gjithë fuqinë e shpirtit, atëherë tani dhe gjithmonë sepse gjithmonë Kosovën dhe popullin e saj I kam pasur në zemër njësoj sikur të jetoja atje, ose të jem njëra nga ata”, u shpreh Manjola Nallbani.

Tags:

Home bordo

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF