KreuStil Jetese

“Do të përfundojë si Michael Jackson”, miqtë e Madonna-s të shqetësuar për shëndetin e saj!

“Do të përfundojë si Michael Jackson”, miqtë e

Miqtë e Madonës janë seriozisht të shqetësuar për të. Ata mendojne se ylli i popit po e lodh veten shume duke u përgatitur për turneun e saj të ardhshëm. “Ajo dëshiron të konkurrojë me këngëtaret më të reja si Taylor Swift dhe Pink ”, pohuan ata për Sun. Dëshira e saj për të mos u dukur keq dhe si pasojë përkushtimi i tepërt duhet kane qene shkaku i sëmundjes së papritur që e çoi në terapi intensive.

“Ajo do të ece ne gjurmet e Michael Jackson nëse vazhdon kështu. Edhe perpara punonte jashtë orarit, por tani e teproi. Njerëzit e afert i kujtuan se nuk është më 45, e lëre më pastaj 25 vjec. Ajo duhej të qetësohej”, thanë miqtë e saj për Sun.

Frika është se historia që ka ndodhur tashmë në vitin 2009, kur Michael Jackson vdiq papritur gjatë përgatitjes së turneut “This is it”, mund të përsëritet.

Koncertet e Taylor Swift dhe Pink kanë qenë spektakolare dhe me turneun e saj “Celebration”, Madonna nuk dëshiron të mbetet pas. Për të konkurruar me ta, ajo do t’i nënshtrohej provave rraskapitëse që vënë në provë rezistencën e saj fizike.

“Ajo nuk ndihej keq përpara se të sëmurej, por disa miq e kishin inkurajuar që të ishte më e kujdesshme dhe të pushonte për shkak të orarit rraskapitës që kishte përpara. Të gjithë menduan se diçka e keqe mund të ndodhte, por vetëm disa u treguan të guximshëm për t’i thënë asaj se ishin të shqetësuar,” shtuan ata.

Duket se Madonna shpenzoi 12 orë në ditë duke përgatitur turneun e 84-të, i cili duhej të niste më 14 korrik. Më 29 qershor, ajo u shtrua në kujdesin intensiv dhe u intubua për shkak të një infeksioni të rëndë bakterial që mjekët besojnë se është rezultat i drejtpërdrejtë i etheve te paraportuara prej një muaji, të cilat këngëtarja i kishte injoruar për të mos ndaluar provat e turneut. Pas disa ditësh qëndrimi në spital ajo u kthye në shtëpi, por duket se gjendja e saj është ende e rëndë dhe nuk mund të ngrihet nga shtrati.

Tags:

Home bordo

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF