KreuStil Jetese

1.5 milionë dollarë; Vanessa Bryant fiton një tjetër gjyq!

1.5 milionë dollarë; Vanessa Bryant fiton një tjetër gjyq!

Kobe Bryant, para se të ndahej nga jeta tragjikisht në vitin 2020, po mbikëqyrte një sërë investimesh në bizneset e tij, një prej të cilave kishte të bënte me BodyArmor, kompaninë që qëndron pas një pije të njohur sportive.

Ylli i basketbollit investoi 6 milionë dollarë në BodyArmor në vitin 2013, duke ndihmuar kompaninë të rritet dhe duke e kthyer këtë investim në një një histori suksesi për familjen Bryant. Por pas vdekjes së yllit të NBA-së, Molly Carter, ish-presidentja e Kobe Inc., pohoi se Bryant i kishte premtuar gojarisht asaj një ulje prej dy për qind të fitimeve të tij nga investimi në BodyArmor, që ishte blerë nga “The Coca-Cola Company”.

Gruaja e yllit të ndjerë të basketbollit, Vanessa Bryant, dhe ekipi i saj ligjor e kundërshtuan këtë pretendim nga Carter në gjykatë. “Kobe Bryant nuk bëri kurrë një premtim të tillë. Në realitet, Carter kërkoi vazhdimisht një interes të kapitalit në BodyArmor dhe Bryant vazhdimisht i refuzoi të gjitha kërkesat e saj. Gjatë jetës së tij, Carter vazhdimisht ankohej për Bryant dhe bëri komente të shumta fyese për të”, thuhej në padi.

Gjithashtu thuhet se Carter kishte bërë komente raciste për familjen e Kobe Bryant. Vanessa Bryant tashmë ka fituar gjyqin dhe burime pranë “People” kanë mësuar se asaj iu dha 1.5 milionë dollarë në tarifat ligjore.

Tags:

Home bordo

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF