KreuStil Jetese

Johnny Depp nxjerr në shitje autoportretin e tij!

Johnny Depp nxjerr në shitje autoportretin e tij!

Fansat e Johnny Depp mund të marrin në dorë autoportretin e nënshkruar të aktorit, muzikantit dhe artistit të Hollivudit, krijimi i të cilit e ndihmoi atë të shërohej gjatë një periudhe sfiduese pesëvjeçare të jetës së tij.

Portreti është frymëzuar nga një fotografi që Depp bëri në një fotosesion të Christian Dior Parfumes në 2015 me fotografin Jean-Baptiste Mondino, siç shpjegoi ai në një video të publikuar së fundmi në lidhje me autoportretin.

“Unë e bëra këtë te Ralph Steadman në studion e tij rreth vitit 2021. Ky autoportret u krijua në një kohë që ishte … le të themi pak të e errët, pak konfuze. E pashë dhe nuk e di pse, mendova se kishte nevojë për diçka tjetër”, shpjegoi aktori.

Johnny zbuloi në video se ai ndjeu se Dior e ka mbështetur atë në vitet e fundit, gjatë një periudhe kur ai humbi shumë role filmike dhe beteja ligjore me ish-gruan e tij Amber Heard. Aktori i “Pirates of the Caribbean” filloi të punojë me Dior në vitin 2015 dhe nënshkroi një marrëveshje të re me markën me vlerë më shumë se 20 milionë dollarë në maj.

“Nuk është gjëja më komode të bësh një autoportret”, pranoi Depp në video. “Megjithëse, në një mënyrë të çuditshme, pothuajse gjithçka që bëni është një autoportret në një mënyrë ose në një tjetër”. Ai vuri në dukje gjithashtu se do të dhurojë disa nga paratë për organizatën jofitimprurëse Mental Health America.

Tags:

Home bordo

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF