KreuStil Jetese

Horoskopi për muajin Gusht 2023

Horoskopi për muajin Gusht 2023

Dashi

Universi dëshiron që ju të jeni të lumtur. Universi dëshiron që ju të jeni të dehur nga dashuria dhe të ekstazuar nga gëzimi. Lëreni veten të lirë. Portat do të happen për ty sapo të çlirohesh. Kur bëhet fjalë për karrierën tuaj, shqyrtoni pakënaqësinë dhe kuptoni se nga buron. Kujdes, mos merrni vendime impulsive apo mos bëni ndryshime rrënjësore. Megjithatë kini parasysh për të lënë më shumë kohë për kënaqësi dhe argëtim. Kur bëhet fjalë për marrëdhëniet tuaja ndërpersonale, praktikoni durimin. Kuptoni se nga vjen tjetri dhe çfarë mund t’i ketë shkaktuar e shkuara. Ju nuk mund të gjeni një zgjidhje menjëherë për çdo gjë dhe kjo është në rregull.

Demi

Reflektoni me këto fjalë të mençura të filozofit Osho ndërsa filloni muajin: ‘Mendja: një mjeshtër i bukur, një shërbëtor i rrezikshëm’. Hyni në rolin e vëzhguesit. Bëhuni të vetëdijshëm për historitë që po ju tregon mendja juaj dhe se si jo të gjitha këto histori janë domosdoshmërisht të vërteta. Me ndihmën e meditimit dhe vëmendjes, do të jeni në gjendje të thyeni modelet e vjetra. Për më tepër, transformimi do të jetë gjithashtu një temë kryesore për ju. Do t’ju duhet të kuroni plagët që janë rishfaqur. Kur bëhet fjalë për marrëdhëniet ndërpersonale e keni zgjidhjen. Lejojini njerëzit të hyjnë në jetën tuaj ashtu siça ta janë.

Binjakët

Edhe zhgënjimi po i shërben një qëllimi. Po sjell në vetëdijen tuaj atë që i ka shërbyer qëllimit tuaj. Pra, ulu me shqetësimin, ofroji një filxhan çaj dhe dëgjo çfarë ka për të thënë. Tani jeni gati të rishkruani historinë e vjetër. Jeni gati për t`u hedhur në rrugën tuaj drejt bollëkut dhe lumturisë. Dije se je i mbështetur nga forcat hyjnore në çdo hap të rrugës. Thuaj “faleminderit” shpesh dhe thuaj “faleminderit” sa herë që dikush të zhgënjen. Kur bëhet fjalë për çështjet e zemrës, merrni më shumë shanse. Një takim pasionant është rrugës dhe do t`ju çlirojë nga disa komplekse.

Gaforrja

Po sikur t`ju themi se Universi dëshiron që ju të jeni të lumtur? Po sikur të thoshim se Universi dëshiron që ju të jeni të lumtur, të ekstazuar nga gëzimi dhe të dehur nga dashuria? Pra, ji i ekstazuar nga gëzimi dhe i dehur nga dashuria. Do të zbuloni se euforia është gjendja juaj natyrore. Kur bëhet fjalë për çështjet romantike, dëgjoni se çfarë po ju thotë zemra. Nëse mendoni se diçka ose dikush i ka shërbyer qëllimit të tij në historinë e jetës suaj, ndoshta keni të drejtë. Lejimi i lidhjeve tuaja t’ju mposhtin, vetëm sa do të zgjasë vuajtjet tuaja. Pra, shkëputuni nga lidhjet nëse është e nevojshme. Gaforret që janë beqarë, ose në proces të përfundimit të gjërave me një të dashur mund ta gjejnë veten të tërhequr nga dikush në rrethin e tyre të ngushtë. Kaloni kohë cilësore me ata që ju bëjnë të ndjeheni mirë.

Luani

Ky është muaji për të dashuruar dhe për t’u dashuruar! Për t’u shfaqur si ylli i çdo eventi dhe për të magjepsur rrugën tuaj si në sallën e mbledhjeve ashtu edhe në sallën e festave. Jeta juaj shoqërore do të shkelqejë. Përveç ribashkimit me anëtarët e familjes, do të keni mundësinë të zgjeroni rrjetin tuaj. Çelësi për të krijuar lidhje të qëndrueshme? Duke u shfaqur si vetja më autentike në çdo situatë. Luanët që kanë qenë në një marrëdhënie serioze për një kohë të gjatë do të gjejnë një mënyrë për të rindezur shkëndijën. Ata që janë në fazat e hershme të një marrëdhënieje mund të ndihen të frymëzuar për të përshpejtuar gjërat. Mbase për të nisur edhe bashkëjetesën. Në fushën e karrierës, një mundësi e re dhe e frytshme ka të ngjarë të vijë në derën tuaj. Për të lënë hapësirë për bekimet që vijnë, mund t’ju duhet të hiqni dorë nga diçka. Diçka që ju ka ofruar një rrjet sigurie deri më tani. Disa rreziqe ia vlen të merren.

Virgjëresha

Muaji në vazhdim ka të bëjë me shqyrtimin e funksioneve të brendshme të mendjes suaj, duke nxjerrë në dritë atë që është fshehur në errësirë dhe duke zëvendësuar mendimet e vjetra. Megjithatë ndryshimi nuk ndodh brenda natës. Pra, lejoje natyrën të ndjekë rrugën e saj. Gjërat kanë një mënyrë për të shkuar në vendin e vet. Për më tepër, shëndeti dhe mirëqenia gjithashtu ka të ngjarë të zënë skenën qendrore në javët e ardhshme. Gushti është muaji që duhet të shikoni zakonet tuaja të ushqimit, për të hequr në mënyrë aktive toksinat nga dieta juaj. Nëse ndiheni të frymëzuar për të eksperimentuar me forma të reja lëvizjeje, merrni parasysh t’i bashkoheni një klase zumba, ose ndonjë kurse tjetër kërcimi. Lëreni të kaluarën të shkojë. Gjërat ndodhën ashtu siç ndodhën, sepse ishin të destinuara. Morët mësimet tuaja. Tani jeni gati të vazhdoni përpara.

Peshorja

Ajo që është e jotja nuk mund dhe nuk do të të hiqet. Të kuptuarit e kësaj është rritje, është pjekuri. Pra, nëse ndiheni sikur diçka ose dikush po ju rrëshqet nëpër gishta si rërë, lëreni. Nuk është detyra juaj të bindni njerëzit e tjerë për vlerën tuaj. Kjo është një kohë e rritjes dhe transformimit rrënjësor. Gushti ju sheh ju dhe të dashurin tuaj duke kërcyer vallen e jetës përkrah njëri-tjetrit. Ju nuk e dini domosdoshmërisht se ku po ju çon jeta dhe kjo është në rregull. Kur bëhet fjalë për ndjekjet tuaja profesionale, ju po kaloni në një rol udhëheqës. Po rimerrni fuqinë tuaj. Financat tuaja mund të jenë duke vuajtur për momentin. Vetëm sigurohuni që mendësia e ‘artistit të uritur’ nuk po ju pengon të krijoni pasurinë dhe bollëkun që dëshironi dhe meritoni.

Akrepi

Udhëtimi juaj këtë muaj është të vëzhgoni barrierat e brendshme që ju pengojnë të shfaqeni në botën e madhe dhe të keqe si versioni më autentik i vetvetes. Vetëm një kujtesë: ju nuk jeni dërguar këtu për të zbehur dritën tuaj në mënyrë që t’i bëni njerëzit e tjerë të ndihen rehat. Për ata që duan dashurinë, gushti 2023 është muaji i përsosur për të eksperimentuar me mënyra të reja marrëdhëniesh. Kur bëhet fjalë për karrierën dhe krijimtarinë, ju inkurajoheni të ndiqni dëshirat tuaja. Busulla juaj e brendshme do t’ju çojë gjithmonë në drejtim të rritjes dhe zgjerimit.

Shigjetari

Qartësia është dhurata juaj më e madhe këtë muaj. Ti e di kush je dhe e di se çfarë duhet të bësh. Jeni të sigurt në aftësinë tuaj për të shfaqur mundësi që do t’ju ndihmojnë të ecni në drejtimin e rritjes. Duke folur për lëvizjen, sigurohuni që të keni një valixhe të paketuar në çdo kohë. Asnjëherë nuk e dini se kur mund të shfaqet mundësia për të hipur në një autobus magjik. Zgjerimi gjeografik vihet re edhe në muajt në vijim, veçanërisht në fushën e karrierës dhe krijimtarisë. Financat tuaja nuk do të shohin një rritje eksponenciale në të ardhmen e afërt. Nëse ky është një shkak shqetësimi për ju, sigurohuni që të bëni një bisedë me klientët/eprorët tuaj dhe të vendosni pritshmëritë tuaja në tryezë. Kur bëhet fjalë për marrëdhëniet tuaja ndërpersonale, praktikoni faljen. Gjërat ndodhën në mënyrën se si ndodhën, sepse kishin për qëllim t’ju zgjonin dhe t’ju jepnin disa mësime shpirtërore. Duke pranuar të kaluarën tuaj, ju përfundimisht do të jeni në gjendje të bëni paqe me vendin ku jeni dhe të hapni veten ndaj mundësisë së pafundme të asaj që mund të krijoni bashkë.

Bricjapi

‘Dyshi’ është numri juaj magjik këtë muaj. Në rast se po mendoni të krijoni partneritet me dikë dhe/ose të zgjeroni biznesin tuaj, konsiderojeni këtë si një konfirmim nga forcat hyjnore. Të menduarit shumë, duke bërë lëvizje të guximshme do të shpërblehet në më shumë mënyra sesa mund ta imagjinoni. Disa prej jush mund të mendojnë të shkojnë në rrugën e mësimdhënies ose të mentorimit. Besoni se keni mençurinë dhe përulësinë e nevojshme për të udhëhequr ata që po ecin në të njëjtën rrugë si ju. Kur bëhet fjalë për dashurinë dhe marrëdhëniet, zgjeroni zemrën dhe mendjen tuaj. Praktikoni faljen shpesh ndërsa bëni një përpjekje të vetëdijshme për të kuptuar se nga vjen tjetri dhe çfarë mund t’i ketë shkaktuar ato. Ju keni fuqinë për të krijuar një strehë të sigurt për të dy, Bricjap. Ju keni fuqinë për të rishkruar historinë e bashkimit tuaj.

Ujori

Nëse ka diçka që jeta ju ka mësuar, është se Universi është dashamirës dhe se ai kurrë nuk vendos asgjë në rrugën tuaj që nuk jeni gati për ta përballuar. Me fjalë të tjera, ju keni forcën, guximin dhe qëndrueshmërinë e nevojshme për të kthyer skenarin, për t’i bërë gjërat të funksionojnë për ju. Kur bëhet fjalë për çështjet romantike, ju inkurajoheni të jeni më të guximshëm dhe më të hapur. Të besosh në magjinë e momentit dhe t’i japësh vetes lejen për të eksploruar mundësinë e gjithçkaje është çelësi.

Peshqit

E juaja nuk është një histori humbjeje dhe dështimi, Peshq. Pra, shikoni demonët tuaj në sy ndërsa u ofroni atyre një vesh për t`i dëgjuar. Universi po ju ofron mundësinë për t’i kthyer dështimet tuaja në përparime dhe për ta kthyer përgjithmonë skenarin në një mënyrë që të mbështesë rritjen dhe evolucionin tuaj. Kur jeni në dyshim, mbani mend magjinë që po kalon nëpër venat tuaja dhe mundësinë e pafundme të asaj që mund të krijoni bashkë. Kur bëhet fjalë për dashurinë dhe marrëdhëniet, tregoni stabiliteti. Vetëm ju e dini se çfarë është e duhura për ju dhe çfarë jo. Sigurohuni që të diskutoni detajet praktike të lëvizjes dhe mënyrën se si dëshironi të mbështeteni nga njëri-tjetri ndërsa bëni atë hap.

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF